Popularny: 1900 odsłonInformacje5 lutego, 15:46,

Burmistrz Kalinowski poinformował o podpisaniu umowy na dokumentację. Reakcja czytelnika

Burmistrz Kalinowski poinformował o podpisaniu umowy na dokumentację. Reakcja czytelnika

"Sukces, aż się boję pomyśleć co się wydarzy za kolejne 3 lata w tej sprawie" - napisał pan Adam

Kilka dni temu na swoim profilu fb burmistrz Paweł Kalinowski poinformował o podpisaniu umowy na przebudowę drogi dojazdowej do Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie."W dniu wczorajszym ( 1 lutego 2021 roku ) podpisałem umowę na opracowanie projektu budowlanego na przebudowę drogi dojazdowej do Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie" - czytamy w komunikacie Burmistrza.

Do opublikowanej informacji odniósł się jeden z mieszkańców Gostynina:

"Sukces, aż się boję pomyśleć co się wydarzy za kolejne 3 lata w tej sprawie" - napisał pan Adam i umieścił link do zapytania ofertowego na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w/w inwestycji.

"Ja całym sercem popieram niezłomną walkę Pana Burmistrza Miasta Gostynina o powstanie niezbędnej dokumentacji na modernizacje ok 190 metrowego odcinka drogi, który niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia wygody mieszkańców miasta odwiedzających Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie.
Determinacja Pana Burmistrza jest godna podziwu. To już 3 lata, 3 zaproszenie do składania ofert, mam nadzieję, że ta 3 będzie szczęśliwa.
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 22.02.2018 r. BRiRPB HOL-BUD Sp. z o.o. zaoferowała 26.500,00 zł niestety chyba umowa nie została podpisana bo w dniu 05.03.2018 r. ogłoszono kolejne zapytanie ofertowe, najniższa złożona oferta firmy „FIIN” Firma Inżynierska Inwestycje – Nieruchomości Lech Zieliński opiewała na kwotę 24.600,00 zł.

Pomimo tych starań nie udało się uzyskać wszelkich niezbędnych opracowań i zgód. Dopiero 1 lutego 2021 roku udało się podpisać umowę z BRiRPB HOL-BUD Sp. z o.o. na kwotę 38.130,00 zł. i zgodnie z nią do dnia 30 listopada 2021 roku uda się dostarczyć do Gminy Miasta Gostynina niezbędną dokumentację.
Jak nie uważać tego za sukces? Pomimo niepowodzeń już w tym roku będzie dokumentacja. Zrobi to firma BRiRPB HOL-BUD Sp. z o.o. Pesymista powie, że drożej o 11 630 zł niż w 2018 r. ale ja jako optymista uważa, że zrobi to lepiej bo ma większe o 3 lata doświadczenie. Doświadczenia nie kupisz za żadne pieniądze. Dlatego niewątpliwe uważam to za sukces"
- podkreślił czytelnik.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec Gostynina, 4 marca
A nie lepiej byłoby przenieść ten PUP w inne, bardziej dostępne dla mieszkańców miejsce, bliżej centrum miasta. Budynek po TP np. stoi pusty, są jeszcze inne pustostany, które można wyremontować i przeznaczyć na ten cel. Dotarcie piechotą do PUP (w obecnej lokalizacji) to dla bezrobotnego ponad godzinna wyprawa, a co w przypadku złych warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, mróz) ? Jak dotrzeć na obowiązkową wizytę, aby się nie przeziębić i nie zachorować ? Komunikacja miejska tam nie kursuje. Nie każdy bezrobotny, szczególnie bez zasiłku, ma komputer, internet, a nawet telefon oraz jakikolwiek środek lokomocji.
Marco, 10 lutego
Sukces brawo coś się w końcu Pisowcowi udało .50 m drogi brawo brawo. Żenada
Mieszkaniec Gostynina, 10 lutego
To może teraz UM podejmie działania w sprawie drogi na cmentarz w Nagodowie. Przecież aktualnie tam chowana jest większość zmarłych mieszkańców Gostynina. Dojazd do tego miejsca kultu to istny horror. Dziura na dziurze, a podczas roztopów błoto po kostki.
Dodaj ogłoszenie