Popularny: 4400 odsłonInformacje10 lipca, 09:58,

CBŚP w akcji. Fabryka amfetaminy koło Płocka zlikwidowana

CBŚP odkryło i zlikwidowało laboratorium produkujące amfetaminę. Zatrzymano osobę nadzorującą proces produkcji. Zabezpieczono blisko 63,5 kilograma amfetaminy i 10 litrów płynnego narkotyku, z którego można uzyskać kolejne 14 kilogramów gotowego produktu. Laboratorium zostało w sposób specjalistyczny zamaskowane w kilku budynkach. W ukrytym pomieszczeniu znajdował się reaktor ciśnieniowy wraz z innymi urządzeniami, służący do produkcji tego narkotyku. Śledztwo nadzoruje mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej.


Udostępnij 37
Narkotyk wytwarzano w jednym z domów jednorodzinnych


Policjanci warszawskiego CBŚP na początku lipca odkryli i zlikwidowali laboratorium amfetaminy, które znajdowało się w jednym z domów jednorodzinnych, wraz przyległymi do niego budynkami gospodarczymi, w okolicach Płocka. Funkcjonariusze w ramach akcji, dynamicznie weszli na posesję, a następnie zatrzymali mężczyznę, który nadzorował produkcję tego narkotyku.

Jak wynika z ustaleń śledczych, nieruchomość została zakupiona pół roku wcześniej specjalnie, aby prowadzić w niej nielegalny proceder. Budynki były przystosowane do produkcji narkotyków, a w jednym z nich przygotowano ukryte pomieszczenie, w którym znajdował się reaktor ciśnieniowy i inne specjalistyczne urządzenia przeznaczone do wytwarzania amfetaminy. W kolejnych pomieszczeniach przygotowano systemy chłodzenia, z wewnętrznym obiegiem wody składającym się z trzech zbiorników o pojemności po 1000 litrów, a także zakamuflowanych pod podłogą pojemników na odpady poprodukcyjne. W drugim budynku gospodarczym zainstalowano ogromny agregat prądotwórczy o bardzo wysokiej mocy, obudowany materiałem wyciszającym. Zamaskowany i wyciszony został także kanał do odprowadzania spalin. Natomiast przewód elektryczny został poprowadzony w gruncie. Takie przystosowanie nieruchomości miało na celu ukrycie prowadzenia nielegalnej działalności i wymagało zaangażowania znacznych środków finansowych. Ostatni etap produkcji, polegający na wytrącaniu narkotyku w siarczan amfetaminy (proszek), prowadzono w domu mieszkalnym z przystosowaną wentylacją.

W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono łącznie 63,5 kilogramy gotowego narkotyku oraz 10 litrów płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować kolejne ponad 14 kilogramów siarczanu amfetaminy.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

autor/źródło: CBŚP

Napisz komentarz

Komentarze

motylek, 10 lipca
Oj....jaki pech tylko jeden nieborak..a reszta gdzie?? na zakupach w biedronce?..ja tez wychodze z domu jak wiem o odwiedzinach niezapowiedzianych gosci.....
Popularny: 4200 odsłonInformacje10 lipca, 07:03,

Od piątku ma ruszyć odbiór śmieci w Gminie Gostynin

Od piątku ma ruszyć odbiór śmieci w Gminie Gostynin

We wtorek, 9 lipca 2019 r. Rada Gminy Gostynin podjęła dwie uchwały, które mają rozwiązać trwający już dziesięć dni problem zalegania śmieci na terenie gminy. Odpady od mieszkańców mają być odbierane od 12 lipca.


Udostępnij 15
Odbiór odpadów ruszy najwcześniej w piątek

Przypomnijmy, od 1 lipca 2019 r. nie są odbierane śmieci z posesji mieszkańców z terenu Gminy Gostynin.

O powodach informowaliśmy m.in.: Wiele krytyki od radnych i mieszkańców na działalność ZGRP

We wtorek rada podjęła dwie uchwały, pierwsza dotycząca rezygnacji z przekazania przez Gminę Związkowi Gmin Regionu Płockiego zadań własnych gminy związanych z prowadzeniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi oraz uchylenia uchwały nr 141/XVII/2012 Rady Gminy Gostynin z dnia 27 lutego 2012r. w sprawie zamiaru powierzenia Związkowi Gmin Regionu Płockiego zadań gminy związanych z prowadzeniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi, druga dotycząca zmian budżetowych, aby było możliwe sfinansowane odbioru odpadów do końca roku.

- Odbiór odpadów ruszy najwcześniej w piątek. Dziękuję za zrozumienie – powiedział wójt Edmund Zieliński.

Wykonać odbiór odpadów ma prywatna spółka przy współpracy z Zakładem Komunalnym w Solcu.

Więcej w nagraniu z obrad:

foto: archiwum redakcji

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

obatel, 13 lipca
PANIE WÓJCIE !!!!! NIE MA PAN ZAUFANIA ,USTALIŁ STAWKĘ 25 zł. OD OSOBY ZA ŚMIECI !!!!!TO CO ROBI RADA GMINY ????? JUŻ ZA TO POWINNI PANA ODWOŁAĆ !!!! PAN SAM NIE ZREZYGNUJE - TAKA KASA ZA NIC NIE ROBIENIE !!
Stefan, 11 lipca
Dzwoniłem wczoraj do gminy. Miła pani powiedziała że opłaty uiszczamy do końca roku do zgrp i oni do końca roku będą odbierali śmieci jak do tej pory. A po nowym roku ma być nowy przetarg i nowy wykonawca. Moim skromnym zdaniem wójt powinien iść śladami wójta baruchowa. Ogólnie dużo ludzi z Gostynina powinno się uczyć od niego polityki,władzy i spełniania obowiązków publicznych. Pozdrawiam
Mieszkaniec, 10 lipca
To pan wójt stawkę ustalił 25 zło . od osoby to chyba jakiś obłęd . Jakoś w innych gminach płacą po 11 zło. A odpady zabierają dwa razy w miesiącu i zabierają bez problemu i nie grzebią po śmieciach.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie