Popularny: 2100 odsłonInformacje10 września, 12:14,

Charytatywny zlot motocyklowy w Miałkówku. Zagrają dla Wiktorii i Janusza

Charytatywny zlot motocyklowy w Miałkówku. Zagrają dla Wiktorii i Janusza

Marek Kaczor Kaczanowski zaprasza w najbliższą sobotę (14 września br.) do Miałkówka koło Gostynina na XVIII charytatywny zlot motocyklowy. W trakcie zlotu będzi eprowadzoan zbiórka dla chorej 13-letniej Wiktorii oraz Janusza.


Udostępnij 141
Kaczor i spółka kolejny raz niosą pomoc. Udostępnij


Wiktoria, to dziewczynka, która urodziła się z wrodzonym Zespołem Arnolda- Chiariego z jamistością, polineuropatią, wadą serca, porażeniem nerwu twarzowego, skoliozą, zespołem Klippla-Feila, wodogłowiem.
Od dziecka przeszła wiele operacji i jeszcze wiele przed nią. Obecnie ma niedowład prawej ręki, uszkodzony nerw łokciowy, nerw promieniowy w rękach, piszczelowy i strzałkowy w nogach, a także nerwy w  szyi i kręgosłupie. Nogi tracą czucie.

Janusz natomiast, to pasjonat starych motocykli. Z wielkim zaangażowaniem  przywracał młodość i naprawiał stare PRL- owskie motocykle. Jeździł polskimi WSK-ami, WFMK-ami, motorami firmy IŻ?  kolekcjoner zabytkowych motorów. Na co dzień prowadził działalność w zakresie usług blacharsko-dekarskich.
Podczas jazdy na jednym z nich, traci przytomność, następuje  zatrzymanie akcji serca. Pomoc przychodzi późno, lecz podjęto skuteczną reanimację. Podczas badań wykryto, iż doszło do udaru potylicznego z uwzględnieniem: uszkodzenia mózgu z niedotlenieniem, stan po ostrej niewydolności oddechowej. Powyższe uszkodzenia spowodowały, iż Janusz obecnie znajduje się w stanie wegetatywnym. Koniecznością jest sprawowanie całodobowej opieki. Jego ciężki stan uniemożliwia samodzielną egzystencję. Karmiony jest przez PEG - do żołądkowa gastrostomia odżywcza.

Przeczytaj też: Zawisły kamery. Budowa monitoringu w Gostyninie na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Mimo tak wielu skrajności, łączy ich wspólny cel; walka o zdrowie jaką jest bolesna rehabilitacja, terapia i dalsza permanentna diagnostyka. Całokształtem działań podejmowanych na rzecz Wiktorii i Janusza są działania mające na celu przywrócenie sprawności utraconych lub zaburzonych funkcji; fizycznych, psychicznych, ale również społecznych, które ulegają pogorszeniu na skutek przebiegu choroby.

Podczas zlotu zagrają zespoły: POGO-DA (+ Paweł Pilch) oraz XEDOM. Start godzina: 16:00.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1000 odsłonInformacje10 września, 11:09,

Cenne freski trafią do Zamku. Ruszyły prace konserwatorskie

Od środy trwają prace nad przeniesieniem i konserwacją fresków z wizerunkami czterech Ewangelistów znajdujących się w budynku dawnej cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy na rogu ulic: 3 Maja i Legionów Polskich.


Udostępnij 38
Konserwacja malowideł to wielkie i niełatwe przedsięwzięcie

Konserwacja malowideł to wielkie i niełatwe przedsięwzięcie. Historyczna wartość fresków, ich duża powierzchnia i mało komfortowy strych, na którym się znajdują, nie ułatwiają prac przy odzyskiwaniu dzieła. Z pewnością profesjonalizm i doświadczenie Pani Sabiny Szkodlarskiej pozwoli na sprawne przeprowadzenie działań.

W Sali Muzealnej Zamku Gostynińskiego, oprócz fresków, zostaną wyeksponowane oryginalne okna z cerkwi, które po demontażu również znajdują się na strychu budynku.

Niestety są to jedyne ocalałe elementy po dawnej cerkwi. Mamy nadzieję, że od listopada będziecie Państwo mogli zobaczyć je na własne oczy i zgłębić wiedzę na temat XIX-wiecznego Gostynina.

autor/źródło: UM Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie