Popularny: 4700 odsłonInformacje13 lutego, 12:38,

Chcę czuć się bezpiecznie

Mam dosyć, ileż można. Ulica Prusa - każdy wie gdzie ta ulica jest, każdy wie jak tam jeżdżą samochody. W 2017 r. doświadczyłam tam brutalnego wypadku. Jadąc rowerem zostałam potrącona przez auto.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 68
Zapraszam Pana Burmistrza na trening, wtedy zobaczy jak wygląda robienie życiówki przed uciekającym samochodem


To wina kierowcy. Oślepiło go słońce, duża prędkość. Ja skręcałam w lewo a kierowca mnie wyprzedzał. Bolało bardzo.

Lubię biegać. Wczoraj biegałam po osiedlu Prusa: Leśna, Konopnicka, Wyspiańskiego, Kochanowskiego, Żytnia i …. gdybym nie uciekała z ulicy Prusa spotkałoby mnie to samo, co 2 lata temu. Kierowcy nie jeżdżą na tej ulicy zgodnie z przepisami. Wczoraj, na moje szczęście w ostatniej chwili wskoczyłam na chodnik. Pytam więc grzecznie tych co rządzą naszym miastem, tych wszystkich którzy ich wybrali, radną z tego okręgu: czy tak ciężko założyć tam progi zwalniające?

Owszem na ul.Leśnej jest i super, na ul.Fabiszewskiego też bardzo fajnie. Tylko czemu nie na ul. Prusa? Czy ma dojść tu do prawdziwej tragedii? Czy ma tam ktoś zginąć?

Apeluję o zamontowanie progów zwalniających

No przykro mi Panie Burmistrzu ale to nie jest fajne. Czy tak się dba o bezpieczeństwo mieszkańców? Tam jest duże osiedle, ma powstać plac zabaw…

Czemu burmistrz nie reaguje na nasze prośby,  wiem przecież,  że temat progów na Prusa był poruszany wiele razy w poprzedniej kadencji.  Zapraszam Pana Burmistrza na trening, wtedy  zobaczy jak wygląda robienie życiówki przed uciekającym samochodem.

Stan chodników tez pozostawia wiele do życzenia… Ręce opadają. O oświetleniu nie wspomnę. Jestem zła,  jestem wściekła bo mam dosyć takiego traktowania, olewania tematu, olewania potrzeb mieszkańców. To  nie jest bezpieczne miasto…  Któregoś razu poświęcę się i nagram filmik jak fajnie jest w naszym mieście. Jak jest … ciemno, jakie  są dziury w chodnikach.

Nie  wnikam w to czy to rada miasta czy rada powiatu decyduje o tym żeby były progi zwalniające, ale ja chcę czuć się bezpiecznie.

Agnieszka Fabisiak

autor/źródło: Agnieszka Fabisiak

Napisz komentarz

Komentarze

Aj em, 12 kwietnia
Krzywe chodniki na Moniuszki..wjazd na Moniuszki od 3maja tez prosi o naprawy..(duze zaniżenie) Słup oświetleniowy na zamknietym odcinku drogi na Kościuszki przy wiekszym wietrze jak sie nie zawali to bedzie dobrze bo pekniety i przechylony juz.. "Uszczelki" pod studzienkami na zamknietym odcinku na Kościuszki przy Netto tez prosza o wymiane bo jak "wrócą" auta jak rondo bedzie czynne to znow po kazdym przejechanym aucie będzie huk.. To takie #defekty ktore widze codziennie tylko w tej okolicy..
Misia, 5 marca
Zgadzam się osiedle zapomniane przez władze, bez placu zabaw, z dziurami w jezdni i chodnikami, po których strach chodzić żeby nogi nie złamać. Gdzie radna z tego okręgu? Może wyszłaby na spacerek po osiedlu....
KOT, 4 marca
Bieganie po os. Prusa?? Przecież to osiedle to drugi "Czarnobyl" - jeden wielki smog. Czym wy tam palicie? Oponami? Tam się nie da chodzić a tu jeszcze o bieganiu mowa. Najpierw zacznijcie palić jak ludzie dopiero narzekajcie na ulice.
Popularny: 1400 odsłonInformacje13 lutego, 12:13,

Zakończyły się profilaktyczne półkolonie Winter Team vol. 2

Realizacja zadania „organizacja wypoczynku zimowego w formie półkolonii dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina z elementami profilaktyki”, finansowana ze środków miasta, była skierowana do 45-osobowej grupę dzieci i objęła cały okres ferii zimowych tj. 28.01.2019 08.02.2019. Przeprowadzeniem wypoczynku zajęła się wyłoniona w wyniku postępowania konkursowego firma „Dach-Complex i usługi artystyczne Michał Bartosiak.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 26
Udział w półkoloniach zapewnił najmłodszym mieszkańcom Gostynina ciekawą zabawę

Zimowiska były realizowane w godz. 9.00 – 15.00. na terenie placówki szkolnej SP nr 3 w Gostyninie przy ul. Bema 23.

Głównym celem realizacji zadania były działania zmierzające do zmiany zachowań ryzykownych oraz zmiany postrzegania różnych form uzależnień m.in. uzależnienia od internetu czy od gier co jest charakterystyczne dla najmłodszych użytkowników komputerów i smartfonów.

Różnorodna tematyka codziennych zajęć przeplatana zajęciami z zakresu profilaktyki uzależnień miała w sposób prosty, przyswajalny i ciekawy przekazać treści profilaktyczne .

Wśród najciekawszych pozycji programowych zimowisk znalazły się: warsztaty własnoręcznego przygotowania mydła i doświadczenia z mydłem, warsztaty plastyczne z filcem i tworzenie balonowych gniotków, humorystyczne teleturnieje „Jaka to piosenka?” i „Familiada”, zajęcia sportowe z instruktorem „KO Fight Gostynin”, wycieczka do sali „Ognik” w komendzie Straży Pożarnej w Gostyninie oraz udział w szkoleniu strażaków
w sytuacjach niebezpiecznych na zamarzniętych zbiornikach.

Udział w półkoloniach zapewnił najmłodszym mieszkańcom Gostynina ciekawą zabawę, bezpieczną opiekę ale również wiele cennych i edukujących doświadczeń i informacji.

autor/źródło: Agnieszka Bartosiak

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie