600 odsłonInformacje8 lipca 2020, 06:04,

Chopin i sztuka bez maski


Koncert w sannickim pałacu wreszcie z publicznością. Co prawda, co drugie miejsce pozostawało puste, a goście byli w maseczkach, ale te niedogodności nie zniechęciły melomanów...

Koncert w sannickim pałacu wreszcie z publicznością. Co prawda, co drugie miejsce pozostawało puste, a goście byli w maseczkach, ale te niedogodności nie zniechęciły melomanów...Kilkumiesięczny brak dostępu do koncertów na żywo stanowił poważny dysonans w życiu wielbicieli naszych niedzielnych spotkań z muzyką i poezją.Lipcowy koncert był, jak i poprzednie był nagrywany, więc można go oglądać w płockiej telewizji i na kanale YouTube Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Dzięki temu mogą w nim uczestniczyć również ci, którzy z różnych powodów nie mogli dotrzeć do Sannik. Koncert jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

W spektaklu muzyczno-słownym wystąpił Jacek Kortus – laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Towarzyszyła pianiście Magdalena Kumorek Aktorka przedstawiła wiersze Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima i Wisławy Szymborskiej.

Po koncercie na wszystkich czekała już wystawa prac pod tytułem „Sztuka bez Maski” Kuratorem i pomysłodawcą wystawy jest polski surrealista Jarosław Kukowski. W sannickim pałacu można oglądać wystawę do końca lipca, potem zagości ona jeszcze w kilku galeriach, by zakończyć się ekspozycją organizowaną przez Galerię Quantum w Paryżu. Autorami prac jest 17 artystów, więc w takiej różnorodności tematów i stylów każdy dojrzy coś interesującego.

Sezon koncertowy w pełni, więc i w kolejną niedzielę, 12 lipca, tym razem o godzinie 17 sannicki pałac zaprasza na wyjątkowy koncert plenerowy z cyklu „Wakacje na miarę Chopina”.

Wystąpią Anna Jeremus-Lerwandowska i Monika Hladikova-Kolasa, które warsztaty już po raz czwarty u nas prowadziły. Śpiewaczkom towarzyszyć będą laureaci IV mistrzowskich warsztatów wokalnych „Wokół Chopina”

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ECA Sanniki

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie