Popularny: 900 odsłonInformacje15 listopada 2021, 11:34,

Chór Arce Cantores zaśpiewał dla Niepodległej


Gostyniński chór Arce Cantores wystąpił w Kutnie

W sobotę (13 listopada br.) w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie w ramach IV Kutnowskich Spotkań Chóralnych odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości pt. "Śpiewamy dla Biało-Czerwonej."Chór miejski Arce Cantores otrzymał od organizatora wydarzenia - Stowarzyszenia Chór Speranza i Przezydenta Miasta Kutno, zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu z czego skorzystał. Gostyniński chór pod batutą Michała Pilichowicza i akompaniamencie Dominika Dymowskiego zaśpiewał 4 utwory patriotyczne (Pieśń konfederatów barskich, Pobudka, Deszcz jesienny deszcz i Modlitwa o pokój).

Występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną licznie publicznością. W koncercie dla Biało-Czerwonej wystąpiły również chóry: Camerata ze Rzgowa i Speranza z Kutna. ".

Salę widowiskowa wypełniła licznie zgromadzona publiczność w tym również miłośnicy i członkowie Gostynińskiego stowarzyszenia śpiewaczego. W podziękowaniu za udział chóry otrzymały statuetki okolicznościowe oraz dyplomy, jak również propozycje dalszej chóralnej współpracy.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Arce Cantores / foto: Jerzy Terlecki, Tomasz Zagórowski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie