Informacje14 października, 14:48,

Ciężarówki i autobusy pod kontrolą policji. Podsumowanie działań

Ciężarówki i autobusy pod kontrolą policji. Podsumowanie działań

Głównymi naruszeniami było przekroczenie prędkości przez kierowców, oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdu

W poniedziałek i wtorek prowadzone były ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. „Truck & Bus”, które były ukierunkowane na kontrolę, autobusów, busów i pojazdów ciężarowych.Działania „Truck & Bus” były już realizowane wielokrotnie. Funkcjonariusze sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w autobusach i busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością obowiązującą zgodnie z nałożonymi ograniczeniami i zasadami bezpieczeństwa. W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych  zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Podczas każdej kontroli badano stan trzeźwości kierującego.

W czasie prowadzonej akcji skontrolowano 18 pojazdów, w tym 8 ciężarowych i 8 autobusów. Głównymi naruszeniami było przekroczenie prędkości przez kierowców, oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Policjanci nałożyli 6 mandatów karnych, 2 pouczenia, oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.  

Przypominamy! Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.

W strefie czerwonej środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

  • 50% liczby miejsc siedzących, albo
  • 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych

W całym kraju, z wyjątkiem strefy czerwonej, środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

  • 100% liczby miejsc siedzących, albo
  • 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Dbając o bezpieczeństwo podróżnych policyjne działania kontrolne "Truck & Bus" będą kontynuowane.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:kontrole

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

kontrola, 16 października
Szkoda, że nie kontrolują zachowania kierowców ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Ostatni wypadek w okolicach Piotrkowa to niestety codzienność. Umawiają się na radiu, jeden zwalnia drugi przyspiesza, a osobówka między nimi nie ma szans - zostaje zmiażdżona.
Dodaj ogłoszenie