Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje7 czerwca 2016, 12:09,

Co dalej z naszym Franiem?

Co dalej z naszym Franiem?

Smutne wieści napłynęły wczoraj od rodziców Frania Wojtalewicza. Pomimo sukcesu jakim było uzbieranie na leczenie chłopca chorego na nowotwór złośliwy obu oczek kwoty 1,5 mln złotych, pieniądze z Caritas Polska ze zbiórki przez smsy nadal nie wpłynęły na konto. Euforia jaką przeżywali rodzice na wieść o uzbieraniu całej kwoty na nowo ustąpiła miejsca obawie o zdrowie i życie dziecka. Franek ponownie musi przyjąć wyniszczającą jego chory mały organizm chemię.

Przewiń w dół aby czytać dalejChoroba Frania poruszyła serca mieszkańców całego Gostynina. Przez wiele tygodni organizowane były zbiórki, w których ludzie ofiarowywali datki na walkę z tą potworną chorobą. W akcję włączyli się również m.in.: Zenon Martyniuk, Zbigniew Stonoga, Martyna Wojciechowska.

Gdy tematem zainteresowała się Elżbieta Jaworowicz emitując w „Sprawie dla reportera" dramat państwa Wojtalewiczów wydawało się, że cel jest bliski. O Franiu usłyszała cała Polska.

Po emisji programu zaczęły wpływać smsy z całego kraju, z których dochód miał być przekazany na leczenie dziecka.

W niedługim czasie rodzice poinformowali, że cała suma została uzbierana i trzeba już tylko czekać, aż pieniądze zostaną przelane na konto.

Niestety do tej pory Caritas Polska nie przelał funduszy dla chłopca. Czekanie odbija się na zdrowiu dziecka, rodzice z ciężkim sercem musieli podjąć decyzję o wznowieniu podawania chemii. Czas ucieka, liczy się każdy dzień.

Tu chodzi o jego życie, nie zbiera na nowy rower, przeraża mnie to, że w takich sytuacjach tyle trzeba czekać. Szkoda, że wcześniej nie poinformowali o tym, że to tyle może trwać – mówi rozgoryczona Iwona Szczęsna, która prowadziła Licytacje dla Frania. Taka radość była, a teraz tylko nerwy i bezradność – dodaje.

Caritas Polska uspokaja – część środków od operatorów już wpłynęła i obecnie trwa przygotowanie umowy między Caritas Polska a państwa Wojtalewiczami.

Rodzice Franka będą realizować pomoc w etapach. Pierwsze ich zapotrzebowanie jest związane z przedpłatą dla kliniki w Stanach, na którą większość środków pochodzi z serwisu siepomaga. Żeby była pełna kwota do zapłaty przedpłaty sami zgłaszaliśmy się do operatorów sieci komórkowych o przyspieszenie trybu pracy, nie wszyscy przyspieszyli w sposób zadowalający. - powiedział portalowi Paweł Kęska rzecznik prasowy Caritas Polska.

Zdaniem rzecznika środki pozyskane do tej pory od operatorów powinny być wystarczające do rozpoczęcia leczenia. Na dalsze fundusze od pozostałych operatorów trzeba jeszcze poczekać do końca czerwca.


Napisz komentarz

Komentarze

Danek, 3 października 2018
Jak zwykle caritas pomogą Ale uchoddźca.ale żeby pomagać dzieciom to wymyśla wciąż że brak jest funduszy itp to polska aby dla siebie
jula, 14 czerwca 2016
Wstyd,Caritas jak zawsze pokazał plame.........
Leon, 13 czerwca 2016
Czy wy przeczytaliście artykuł do końca? Czy z zasady pitolicie głupoty? Chyba jest wyjaśnione kto jest winien?

Polecane dla Ciebie

Popularny: 1900 odsłonInformacje7 czerwca 2016, 10:32,

Kolejny sukces młodej akordeonistki - Weroniki Stańczyk

Kolejny sukces młodej akordeonistki - Weroniki Stańczyk

W dniach 20-21 maja b.r. w Sochaczewie odbył się V Festiwal Muzyki Akordeonowej "Harmonia Espressiva" im. prof. Jerzego Jurka. Weronika Stańczyk - uczennica MSM I st. w Gostyninie z klasy akordeonu Piotra Frąsia - po raz kolejny już w tym roku sięgnęła po najwyższe laury, zdobywając tytuł Laureata konkursu.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Weronika osiągnęła najwyższy w kategorii I wynik zdobywając 24 punkty.
Los sprawił, że uczennica miała możliwość zaprezentowania się przed kompozytorem jednego z wykonywanych utworów! Mowa tutaj o "Trzech tańcach polskich" autorstwa Bogdana Dowlasza - profesora Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewicz w Łodzi. W prezentowanym przez Weronikę programie, obok w/w utworu, znalazły się kompozycje Władysława Żeleńskiego i Yevgienija Derbienki.
W skład jury w kategorii I, oprócz prof. Dowlasza, zasiedli: prof. Ricardas Sviackievicius z Akademii Muzycznej w Wilnie oraz ad. dr Janusz Pater z Akademii Muzycznej w Krakowie.
W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 30 miast z całego kraju.
Festiwal uświetnił show Marcina Wyrostka i zespołu Coloriage, który wywarł przeogromne wrażenie na publiczności.

 


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie