Artykuł partnerski24 stycznia, 10:47,

Co jest potrzebne do wzięcia kredytu przez Internet?

Co jest potrzebne do wzięcia kredytu przez Internet?

Najlepsze oferty dają możliwość zaciągnięcia kredytu całkowicie online

Wiele osób przed podjęciem kredytu analizuje takie czynniki jak całkowita kwota kredytu, rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czy oprocentowanie kredytu gotówkowego. Istotną sprawą są również formalności, które są nieodłączną częścią kredytu gotówkowego. Jakie dokumenty musimy posiadać, by starać się o kredyt gotówkowy online? Sprawdźmy to.


Każdy bank udziela pożyczek na własnych zasadach i samodzielnie określa, jakie dokumenty potrzebne są do kredytu gotówkowego. Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić takie wymagania bezpośrednio w miejscu, w którym chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Istnieją jednak uniwersalne zasady, które panują w wielu instytucjach oferujących kredyt online. W dużej mierze zależy to od tego, jaka jest kwota kredytu. Jeżeli jest dość niska to formalności, są zredukowane do niezbędnego minimum.

Kredyty online bez wychodzenia z domu

Zwolennicy kredytu online powołują się na dużą przyznawalność, a także łatwość w jego udzieleniu. Czym różni się od tradycyjnego kredytu? Kredytobiorca podpisuje umowę z bankiem (może przez internet), a kredyt ma ustalony poziom prowizji i oprocentowania. Ustalane są także miesięczne raty płatności.

Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, należy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Warto także zauważyć, że z uwagi na mniejsze formalności również i maksymalna kwota kredytu gotówkowego jest zazwyczaj mniejsza. Czynnikiem wyróżniającym jest maksymalnie uproszczony proces kredytu online. Zauważyć to możemy np. na ekredyt24.com.pl

Kredyt online możemy więc zaciągnąć w całości przez internet. Nie potrzebujemy w tym celu udawać się do stacjonarnej placówki. Przy większych kwotach może istnieć konieczność podpisania np. umowy ubezpieczenia. Jednak cały proces zwykle trwa nie dłużej niż kilkanaście minut.

Jakie dokumenty są niezbędne do kredytu online?

Podstawowym dokumentem, którym musi legitymować się każda osoba zaciągająca kredyt, jest oczywiście dowód osobisty. Prawidłowo wypełniony wniosek online zawsze wymaga aktualnego dokumentu tożsamości. Dla części pożyczkodawców może być to w zasadzie jedyna formalność przed wypłaceniem żądanej wysokości pieniędzy.

Tak jest najczęściej w przypadku chwilówek. Banki mogą nieco bardziej rygorystycznie podchodzić do całego procesu. Aby otrzymać kredyt gotówkowy w takim przypadku, może być konieczne przedłożenie potwierdzenia zatrudnienia, udokumentowanie wysokości zarobków, czy wyciąg z banku z ostatnich miesięcy.

Kredyt przez internet bez formalności

Najlepsze oferty dają możliwość zaciągnięcia kredytu całkowicie online. Wniosek wypełniany jest na dedykowanej stronie internetowej, gdzie wybieramy takie parametry zobowiązania, jak okres kredytowania, czy całkowita kwota zobowiązania. To, czy otrzymamy kredyt w danej wysokości, zależy jednak przede wszystkim od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Kredyt na garaż? Sprawdź: https://ekredyt24.com.pl/kredyt-na-garaz/

Najczęściej do wniosku należy dołączyć zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach. Jeżeli wszystkie dokumenty zostaną prawidłowo załączone, weryfikacja może potrwać kilka chwil. W efekcie pieniędzmi na koncie możemy cieszyć się nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku.

Ważne jest również to, że umowę możemy podpisać np. za pomocą profilu zaufanego, więc nie musimy w tym celu wychodzić z domu. Alternatywą jest podpisanie dokumentu, który dowiezie kurier. Inną możliwością jest przelew weryfikacyjny z rachunku osobistego kredytobiorcy, najczęściej w formie symbolicznej złotówki, która oczywiście jest zwracana na konto.

Zdolność kredytowa a kredyt przez Internet

Kredyty online lub stacjonarne mają wspólny mianownik w postaci konieczności spełnienia poszczególnych wymagań. Udzielenie kredytu zależy od pozytywnej decyzji kredytowej, co uzależnione jest oczywiście od zdolności kredytowej. Uporządkowanie finansów może w znacznym stopniu pomóc w uzyskaniu środków w wymarzonej wysokości.

 

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie