Informacje4 czerwca, 21:37,

Ćwiczenia gostynińskich strażaków


Tematem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie taktyki działań gaśniczych oraz technik ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy

W dniach 24, 26 i 28 maja 2021r., strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Gostyninie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczawinie Kościelnym, Gostyninie i Sierakówku uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych na obiekcie BIR Sp. z o.o. Mieszalnia Pasz – Sieraków 35.Tematem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności w zakresie taktyki działań gaśniczych oraz technik ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy. Udostępniony obiekt do ćwiczeń - Mieszalnia Pasz - BIR Sp. z o.o. w Sierakowie pozwolił ratownikom PSP i OSP w sposób praktyczny doskonalić techniki prowadzenia działań gaśniczych, w tym prowadzenia linii wężowych, budowania stanowisk gaśniczych oraz zapewnienia zaopatrzenia wodnego.

Ponadto na tak nietypowym obiekcie przećwiczono techniki dotarcia do osób poszkodowanych uwięzionych na wyższych kondygnacjach oraz techniki prowadzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podsumowaniem ćwiczeń było szczegółowe zapoznanie się z obiektem mieszalni pasz, co pozwoli w sposób szybki i efektywny prowadzić działania na tak nietypowych obiektach.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KP PSP Gostnyin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie