Artykuł partnerskiPopularny: 2200 odsłon5 lipca, 15:20,

Czego powinny się wystrzegać osoby zaczynające przygodę z programowaniem?

Czego powinny się wystrzegać osoby zaczynające przygodę z programowaniem?

Poziom złożoności procesu programistycznego naturalnie generuje wiele potencjalnych przeszkód, które w konsekwencji doprowadzają do występowania uchybień. Z tego względu ludzie związani z branżą komputerową powinny mieć na uwadze, że sytuacje tego typu będą stale się powtarzały, do czego należy się przyzwyczaić i wyciągać z nich lekcje, nie zaś nad nimi ubolewać.


Udostępnij
Każda linijka kodu, która wychodzi spod palców programisty, jest jednocześnie jego wizytówką

W tym kontekście znamienny zdaje się fragment artykułu biorącego na temat rady przeznaczone dla początkujących adeptów programowania od Software Development Academy, polskiej szkoły specjalizującej się w naukach programistycznych: „Każda linijka kodu, która wychodzi spod palców programisty, jest jednocześnie jego wizytówką. Nie zrozumcie nas źle – błędy są nieuniknione, a ich popełnianie i późniejsze poprawianie to doskonały sposób na naukę oraz czynienie programistycznych postępów” (źródło: https://brief.pl/zadbaj-o-swoja-opinie-w-branzy-it-rady-od-software-development-academy/).

Zbyt długi okres wdrożenia do faktycznej pracy

Zazwyczaj, jeśli zainteresowani daną profesją nie uzyskamy konkretnych informacji, jak się w nią wdrożyć, tracimy rezon i porzucamy temat. Nie inaczej jest w przypadku osób przymierzających się do nauki programowania, a ściślej — poszukujących opinii na temat wyboru najlepszego języka programowania dla początkujących. Zamiast marnować cenny czas na analizowanie tego zagadnienia, zdecydowanie lepiej będzie wybrać jakikolwiek. Przecież w momencie, gdy nie spełni on naszych oczekiwań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować innych. Przy tak rozbudowanej bazie dostępnych narzędzi, znalezienie tego optymalnego, szczególnie  przy etapie wdrożeniowym będzie męczące, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Dlatego jak najszybciej należy uzmysłowić sobie, że praktyka zaprowadzi nas na właściwe tory.

Nieznajomość języka angielskiego szkodzi

Branża IT działa w sposób globalny, nie ograniczając się do jednego państwa, a to za sprawą powszechnego w dzisiejszych czasach Internetu. Co więcej, informacje związane zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio z programowaniem są tak naprawdę tłumaczeniami danych napisanych w języku angielskim. Bagatelizowanie zagranicznych źródeł nie tylko samoistnie zamknie nam dostęp do jakościowych, nieustannie aktualizowanych treści, ale i zupełnie uniemożliwi pracę. Zdecydowana większość klientów przedsiębiorstw komputerowych pochodzi z zagranicy, przez co niekoniecznie muszą płynnie posługiwać się polskim.

autor/źródło: brief.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 1200 odsłon5 lipca, 13:39,

W jaki sposób skutecznie zarezerwować hotel w Gdańsku?

W jaki sposób skutecznie zarezerwować hotel w Gdańsku?

Rezerwacja hotelu tylko na pierwszy rzut oka wydaje się rzeczą klarowną do wykonania. Cała trudność tego zagadnienia spowodowana jest tym, że znalezienie tego optymalnego noclegu nie obejdzie się, chociaż bez pobieżnej znajomości kształtu rynku. Dlatego warto pochylić się nad elementami niezbędnymi w selekcji. Dodatkowo przedstawimy parę porad, do których zastosowanie się znacznie ułatwi nam planowanie urlopu.


Udostępnij
Pierwszym i podstawowym kryterium jest poziom obowiązującego standardu

Zacznijmy od standardu

Miasta pokroju Gdańska, posiadające znaczną ilość atrakcji turystycznych, umożliwiają nie tylko dostęp do różnego rodzaju uciech, ale i szerokiej bazy noclegowej. Zatem na co wypada zwrócić uwagę na początku szukania hotelu? Pierwszym i podstawowym kryterium jest poziom obowiązującego standardu. Sytuacja przedstawia się w sposób klarowny, czyli większa ilość gwiazdek (jakości) przekłada się na większy wydatek. Co ciekawe w Gdańsku znajduje się wiele hoteli posiadających trzy czy cztery gwiazdki, ale prezentują się one na co najmniej pięcio. Ponadto przeważnie mają one do dyspozycji bogaty pakiet udogodnień, a mowa tu o dostępie do salonu SPA, basenu oraz sauny jak np. Hotel Hanza w centrum miasta.

Następnie od lokalizacji

Nie oznacza to, że standard jest jedynym, czym powinniśmy się kierować. Istotna jest również lokalizacja hotelu, która będzie miała zarówno wpływ na dostępny budżet, jak i, co ważniejsze, naszą wygodę. Prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie wybór obiektu hotelowego znajdującego się w centrum Gdańska (Śródmieście, Stare Miasto), między innymi ze względu na łatwy i szybki dostęp do komunikacji miejskiej. Pamiętajcie jednak, aby to miejsce pobytu było dostosowane do waszego wyjazdu. Chcąc turystycznie zwiedzić Gdańsk, środek miasta spełni pokładane w nim oczekiwania. Nie musicie jednak poprzestawać na tym miejscu, zwłaszcza jeśli chcecie się zapoznać z miejscami oddalonymi od niego. Przy tym inne potrzeby, jeśli chodzi o odwiedzenie Gdańska, będzie miała osoba turysty, a inne biznesmen.

Wtedy pozostaje tylko rezerwacja hotelu

Celujecie w jak najtańszy wydatek hotelowy? Zatem miejcie na uwadze, że im wcześniej zarezerwujecie hotel, tym lepiej dla waszego portfela. Wystarczy zapoznać się z ofertą jakiegokolwiek hotelu, żeby zauważyć, że ceny jego pokoju różnią się w zależności od okresu. Okres sezonowy jest zazwyczaj pozbawiony tych najkorzystniejszych wariantów. Dlatego też, jeśli nie pośpiech, to dobre wyczucie momentu na rezerwację będzie na wagę złota.

autor/źródło: hotelhanza.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie