Popularny: 2000 odsłon Informacje 2 października 2018, 15:19,

Czek przekazany. Szczęśliwy finał zbiórki dla niepełnosprawnej Pauliny Gudyś

Po kilku miesiącach udało się. Zbiórka pieniędzy na wkład własny na zakup podnośnika przybalkonowego dla niepełnosprawnej Pauliny Gudyś dobiegła końca - informuje Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Każda taka informacja daje dużo radości


"Razem z Michałem Bartosiakiem kilka miesięcy temu zadeklarowaliśmy pomoc pani Wandy Gudyś. Pani Wanda - mama Pauliny szukała pomocy, szukała sponsorów, którzy pomogliby jej przy zakupie podnośnika przybalkonowego.

Wartość całej inwestycji to 40 000 zł. Żeby podnośnik został zamontowany Pani Wanda musiała zebrać tzw. wkład własny aż 20 000 zł. Pukała do wielu drzwi, wiele osób pomocy odmówiło, wiele pomogło.

My z Michałem zadeklarowaliśmy pomoc. Michał założył zbiórkę na siepomaga.

Wpłaty wpływały ale niewielkie i nie było ich za dużo. Przypomniałam sobie, że przy akcjach na rzecz Frania czy Weroniki sporo pieniędzy zebrano z licytacji.
Bałam się trochę tego wyzwania, prowadzenia aukcji pilnowania dat itp. bo tu dzieci, praca, komisje, sesje noi wybory ale wzięłam to na siebie. Pomóc przecież trzeba.
No i udało się. Dzięki Wam, Waszym gadżetom, fantom, dzięki Waszym licytacjom i Waszym pieniądzom uzbieraliśmy 18 000 zł. Dodatkowo 2000zł uzbieraliśmy w czasie balu.

Najważniejsze, że pierwsze prace przy budowie podnośnika przybalkonowego już wykonane, a do końca października zostanie zadanie zrealizowane.
No to co możemy oficjalnie ogłosić- wykonanie zadania. DZIĘKUJE WAM BARDZO"
- podsumowuje Korajczyk-Szyperska

"Kiedy ktoś zwraca się do nas o pomoc , sami mamy wiele niewiadomych i nie wiemy czy się uda , towarzyszy nam stres i niepewność. Jednak póki co zawsze się udawało dzięki fantastycznej pracy w zespole i ogromnym wsparciu WSZYSTKICH. Serdeczne dzięki dla Was !!! Polecamy się oczywiście na przyszłość..." - dodaje Michał Bartosiak.


Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec Gostynina, 3 października 2018
Brawa i gratulacje szczególnie dla Michała Bartosiaka i dla Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej za całą przeprowadzoną akcję na rzecz Pauliny. Gratulacje także dla pozostałych osób,które zaangażowały się w tą akcję. Dziękuję, jako zdrowa osoba,mająca świadomość,że nie wszyscy w tym mieście są obojętni na cierpienie innych.
Popularny: 2600 odsłon Informacje 2 października 2018, 13:13,

Czy w Gostyninie osoby nieletnie mogą kupić alkohol?

Przez ostatnie dni września na terenie Gostynina prowadzona była akcja profilaktyczna w punktach sprzedaży napojów alkoholowych. Na podstawie przeprowadzonego tzw. zakupu kontrolowanego tzn. osoba pełnoletnia ale wyglądająca na nieletnią próbowała zakupić alkohol, stwierdzono że w 41 z 50 punktów sprzedaży alkoholu w Gostyninie prowokacja nie powiodła się gdyż sprzedający poprosili o okazanie dowodu osobistego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Sprawdzono 50 punktów sprzedaży alkoholu na terenie miasta

Niestety w 9 punkach sprzedawcy nie pytając o dowód osobisty bez problemu sprzedali alkohol.

Akcja została przeprowadzona na zlecenie Urzędu Miasta Gostynina przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Krakowa wyłonionej w drodze konkursu. Miała ona na celu zdiagnozowanie oraz wzmocnienie postawy sprzedawców w zakresie przestrzegania ustawy zabraniającej sprzedaży napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim.

Celem tej akcji było udowodnienie sprzedawcom jak trudno rozpoznać wiek kupujących oraz zwrócenie im uwagi jak ważna jest kontrola dowodów osobistych i asertywna postawa wobec nieletnich kupujących. Po tzw. zakupie kontrolowanym sprzedawcy/ właściciele punktów sprzedaży przeszli szkolenie na temat konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania zasad sprzedaży napojów alkoholowych. Punkty, w których nie sprzedano alkoholu osobie wyglądającej na nieletnią wyróżniono certyfikatami.

Należy podkreślić fakt, że w porównaniu z ubiegłymi latami, tegoroczne wyniki akcji były o wiele lepsze, a więc nastąpił znaczny progres i zwiększyła się świadomość sprzedających alkohol.


Napisz komentarz

Komentarze

Danek, 3 października 2018
Ludzie są obojętni na to A sklepy tym bardziej liczy się zysk dla sklepu i każdy klijent
felek, 3 października 2018
Proszę o ujawnienie listy sklepów w których nieletni mogą zakupić alkohol. Jeśli dorośli zbojkotują te sklepy i nie będą tam robić zakupów to i nieletni przestaną tam kupować alkohol. Przykład przecież musi iść z góry.
Dodaj ogłoszenie