Popularny: 2700 odsłonInformacje30 listopada 2017,

Czwórka sportowców oraz dziewięciu uczniów otrzymało nagrody

Podczas dzisiejszych obrad sesji Rady Miasta (30 listopada 2017 r. ) nagrody Gminy Miasta Gostynin za osiągniecie wysokich wyników sportowych otrzymało czterech sportowców. Ponadto stypendia z tytułu dobrych wyników w nauce odebrało dziewięciu uczniów.

Przewiń w dół aby czytać dalejNagrody otrzymali wieloletni działacz, trener młodzieży z dyscypliny tenisa stołowego Arkadiusz Rutowski (UKS Alfa Gostynin) oraz Łukasz Flejszer (UKS Zwoleń Team), złoty i srebrny medalista w kategorii Masters Torowych Mistrzostw Polski w jeździe na rolkach, także trener grupy młodych rolkarzy i rolkarek ze Zwolenia.

Nagrody trafiły także do Bartłomieja Stolarza, piłkarza piłki nożnej plażowej Zgody Chodecz Beach Soccer Team, który w tym roku w sierpniu z drużyną Artful BSC Bratysława wywalczył m.in. Mistrzostwo Słowacji. Na co dzień bramkarz związany z drużyną z Chodcza występuje w rozgrywkach I Ligi Południowej PZPN, jest wychowankiem Mazura Gostynin, gdzie występował w grupach młodzieżowych. W jego imieniu nagrodę odebrał ojciec.

Czwartym sportowcem, który otrzymał nagrodę jest Kamil Fabisiak, tenisista ziemny zrzeszony w SIKT Płock, który wystąpił m.in. na Paraolimpiadzie w Londynie 2012 i w Rio de Janeiro w 2016 r. Ostatni sukces Kamila to występ w turnieju Masters w parze z Austriakiem Martinem Legnerem w Sportcentrum de Schaapskooi w holenderskim Bemmel i jest to impreza mająca rangę nieoficjalnych Mistrzostw Świata.

Podczas czwartkowego posiedzenia nagrody w postaci stypendiów otrzymało także dziewięciu najzdolniejszych uczniów:
Michał Patrycjusz Tyrolski, Radosław Witkowski, Klaudiusz Mikołajczyk, Daniel Wujkowski, Natlia Kusiak, Weronika Stańczyk, Adrian Przybyła, Kacper Farys i Maja Pawłowska.

Nagrody wraz z gratulacjami wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki oraz Burmistrz Paweł Kalinowski.

Zastanowimy się na przyszłość, czy nie obniżyć progów – dodał Przewodniczący Rady, dodając że radni Inicjatywy dla Gostynina już pracują nad zmianą kryteriów przyznawania stypendiów w przyszłym roku.

 


Napisz komentarz

Popularny: 2100 odsłonInformacje30 listopada 2017,

Natalia Kaźmierczak z PULu otrzymała stypendium od Prezesa Rady Ministrów

W poniedziałek (27 listopada br.), uczennica I LO im. Bohaterów z Gostynina Natalia Kaźmierczak odebrała stypendium od prezesa Rady Ministrów. Uroczystośc odbyła się w Muzeum Diecezjalnym w Płocku.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Natalia jest rodowitą Gostyninianką, uczennicą klasy maturalnej. W roku szkolnym szkolnym 2016/2017 uzyskała oszałamiającą średnią 5,30.

Nagrodzoną stypendystkę spytaliśmy o jej plany na przyszłość odnośnie edukacji. "Myślałam o archiwistyce, zarządzaniu dokumentacją" - zdradziła nam Natalia.


Napisz komentarz

DOROTA, 1 grudnia 2017
Serdeczne gratulacje :-) NATALKO !!!!
Tobiasz, 1 grudnia 2017
Redakcja zapomniała (?) wspomnieć o innych stypendystach.
dyrekcja, 30 listopada 2017
Natalia jest uczennicą klasy maturalnej, nie gimnazjalnej;)
Dodaj ogłoszenie