Popularny: 2100 odsłonInformacje3 kwietnia 2017, 00:02,

Czyn godny pochwały. Dzieci z SP1 zorganizowały kiermasz dla chorej Amelki

W niedzielę 2 kwietnia dzieci z koła misyjnego i wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie zorganizowały kiermasz wielkanocny z przeznaczeniem dla Amelki Borkowskiej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Dziewczynka ma 4 latka, cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe i Epilepsję.

W wyniku choroby nie siedzi samodzielnie i nie chodzi. Pomimo to jest pogodnym i radosnym dzieckiem, dzięki rehabilitacji ma szanse na pierwsze kroki. Na kiermaszu można było kupić palemki i ozdoby wielkanocne: pisanki, króliczki.

Dzieci zebrały 1200 złotych, którą przekazały na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" z przeznaczeniem dla Amelki Borkowskiej.

autor/źródło: Parafia Miłosierdzia Bożego

Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje3 kwietnia 2017, 00:01,

Pierwsze trzy punkty Mazura na wiosnę. Pewna pozycja lidera

Od pewnego zwycięstwa na wyjeździe w meczu 14 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej rozpoczęli seniorzy Mazura Gostynin, nasi piłkarze wygrali 3:0 w Łukomiu z tamtejszą Skrwą.

Mazur od początku dążył do osiągnięcia przewagi w meczu, atakując na bramkę rywali. W 26 minucie przewaga została udokumentowana pierwszą bramką, po dośrodkowaniu Gracjana Sobczaka akcję wykończył Łukasz Kiełbasa. Druga bramka padła tuż przed przerwą, w 45 minucie po prostopadłym podaniu od Mateusza Ostrowskiego na pozycję sam na sam z bramkarzem gości Kamilem Piankowskim wyszedł Jakub Kustra i najskuteczniejszy strzelec Mazura trafił na 2:0, w sezonie zdobywając swoją bramkę numer 19.

Druga połowa to kolejne ataki Mazura, zakończone podwyższeniem wyniku. W 72 minucie po pięknej zespołowej akcji i asyście Jakuba Kustry do siatki trafił, debiutując w meczu ligowym w barwach Mazura, Gracjan Sobczak.

Mazur w tabeli nadal jest na pierwszej pozycji w tabeli, z 35 punktami, wyprzedza o trzy punkty Amatora Maszewo.

Kolejny mecz Mazura to spotkanie 15 kolejki, rywalem na Stadionie MOSiR w Gostyninie będzie Orzeł Goleszyn. Mecz w sobotę, 8 kwietnia 2017 r. o g. 16:00.

Skrwa Łukomie – Mazur Gostynin 0:3

Bramki: 26' Łukasz Kiełbasa, 45' Jakub Kustra, 72 Gracjan Sobczak

Skrwa: Kamil Piankowski – Mariusz Beksa (żółta kartka), Michał Jagodziński (75' Michał Karczewski), Jarosław Brzemiński, Mariusz Pesta (żółta kartka) (84' Michał Beksa), Jacek Beksa (żółta kartka), Karol Kalinowski, Radosław Kowalski (64' Kamil Górecki), Jarosław Karczewski, Mariusz Sadowski, Piotr Sadowski;

Mazur Gostynin: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Lukasz Kiełbasa – Michał Matecki, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski (76' Patryk Gronalewski), Gracjan Sobczak (75' Bartosz Dutkiewicz) – Rafał Wilamowski (64' Piotr Wachaczyk), Jakub Kustra (81' Sebastian Surmak); I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki

autor/źródło: Piotr Mrówka