Popularny: 3600 odsłonInformacje12 marca,

Czytelnicy alarmują: drogę w Rogożewku da się przejechać jedynie ciągnikiem!

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od rozgoryczonego czytelnika. W treści opisuje on skandaliczny stan drogi w Rogożewku oraz dopytuje do kogo należy obowiązek jej utrzymania. Dla zobrazowania sytuacji nasz czytelnik załączył kilka zdjęć.

Przewiń w dół aby czytać dalejPoniżej treść wiadomości:

"Oto droga we wsi Rogożewek, którą trzeba ,,pokonać" by dostać się do pracy, szkoły czy sklepu. To nie lada wyczyn dla mieszkańców bo bez pomocy ciągnika ciężko się przedostać nie wspominając o uszkodzeniach aut takich jak zerwana dolna osłona silnika tudzież zderzak. ciekawe jak w razie potrzeby przedostaną się służby ratunkowe?

Kto może za taki stan odpowiadać?  Bo skoro droga gminna to właścicielem drogi jest gmina, a więc czy to nie na niej spoczywa obowiązek utrzymania stanu drogi zgodnie z jej przeznaczeniem, jako na zarządcy tej drogi (art. 19 ust.1 i 2 pkt 4 ustawy z 25.03.1985 o drogach publicznych).

Do zarządcy drogi należy m.in.: - utrzymanie nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, - przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych, - wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających (art. 20 pkt 4,10,11 ustawy). W świetle przytoczonych wyżej przepisów, gmina ma obowiązek utrzymać nawierzchnię drogi w należytym stanie.

A gdyby tak rachunek za uszkodzone auto wystawić gminie?

A może lepiej niech się  obudzą  ze snu wyborczego władze gminne bo już wiosna za pasem, a jesień wyborcza tuż tuż."


Napisz komentarz

Mieszkańcy Gminy Gostynin miejscowości Polesie, 16 marca
Droga Gminna Polesie jest też w skandalicznym stanie nie można przejechać do pracy szkoły lekarza a przejechanie tą drogą wiąże się z uszkodzeniem samochodu to jest kpina co Gmina wyprawia daje 650tys na drogi powiatowe a drogi gminne są w opłakanym stanie.
Wyborca z gminy, 15 marca
Drogi gminne w błocie toną a klub radnych przeznaczył pieniądze na powiat żeby sobie robić drogi powiatowe. Będziemy pamiętali.
On35, 15 marca
Nie tylko tam większość dróg gminnych takich jest

Polecane dla Ciebie

Informacje12 marca,

Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT

Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT

Miasto udostępnia darmową aplikację, dzięki której można rozliczyć swój podatek PIT. Pomoże ona również wesprzeć lokalne organizacje pożytku publicznego działające w Gostyninie i regionie.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Aby złożyć roczne rozliczenie podatkowe mamy na to czas do końca kwietnia. Zapraszamy mieszkańców Gostynina, żeby przekazali 1% podatku fundacjom i stowarzyszeniom z miasta i regionu, dlatego udostępniamy aplikację ułatwiającą przeznaczenie 1% podatku dla organizacji działających w tym obszarze. To przejrzysty i prosty program, który łączy promocję rozliczania PIT-ów w obrębie lokalnego samorządu z przekazywaniem 1% dla organizacji działających w naszym mieście i regionie. Wystarczy kliknąć w obrazek, który znajduje się poniżej.

System proponuje użytkownikom przekazanie 1% lokalnym OPP.

Zachęcamy OPP z terenu Gostynina do uzupełniania informacji o swojej działalności, dzięki czemu staną się bardziej widoczne w systemie rozliczania pitów, z którego korzystają miliony podatników. Organizacje pożytku publicznego działające w regionie powinny wypełnić formularz na stronie: iwop.pl/wspierajlokalnie. Na tej podstawie zostaną przygotowane wizytówki w programie PITax.pl, co pomoże uskutecznić zbiórkę 1%. W przypadku niespełnienia tego warunku organizacje wciąż będą mogły korzystać z systemu, jednak bez możliwości prezentacji i udziału w ogólnopolskiej kampanii promocyjnej organizowanej przez IWOP. Do przygotowania wizytówki potrzebne jest również logo OPP, które należy wysyłać na następujące adresy mailowe: biuro@iwop.pl lub jolanta.rozylo@iwop.pl,

Projekt „Wspieraj lokalnie” jest całkowicie bezpłatny zarówno dla organizacji pożytku publicznego, jak i podatników. Finansuje go Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Gostynina  pod nr telefonu 24 236 07 23.

Link do aplikacji


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie