InformacjeGorący temat (3600 odsłon)

Czytelnicy alarmują: drogę w Rogożewku da się przejechać jedynie ciągnikiem! [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Rogozewek droga

Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od rozgoryczonego czytelnika. W treści opisuje on skandaliczny stan drogi w Rogożewku oraz dopytuje do kogo należy obowiązek jej utrzymania. Dla zobrazowania sytuacji nasz czytelnik załączył kilka zdjęć.


Poniżej treść wiadomości:

"Oto droga we wsi Rogożewek, którą trzeba ,,pokonać" by dostać się do pracy, szkoły czy sklepu. To nie lada wyczyn dla mieszkańców bo bez pomocy ciągnika ciężko się przedostać nie wspominając o uszkodzeniach aut takich jak zerwana dolna osłona silnika tudzież zderzak. ciekawe jak w razie potrzeby przedostaną się służby ratunkowe?

Kto może za taki stan odpowiadać?  Bo skoro droga gminna to właścicielem drogi jest gmina, a więc czy to nie na niej spoczywa obowiązek utrzymania stanu drogi zgodnie z jej przeznaczeniem, jako na zarządcy tej drogi (art. 19 ust.1 i 2 pkt 4 ustawy z 25.03.1985 o drogach publicznych).

Do zarządcy drogi należy m.in.: - utrzymanie nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą, - przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych, - wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających (art. 20 pkt 4,10,11 ustawy). W świetle przytoczonych wyżej przepisów, gmina ma obowiązek utrzymać nawierzchnię drogi w należytym stanie.

A gdyby tak rachunek za uszkodzone auto wystawić gminie?

A może lepiej niech się  obudzą  ze snu wyborczego władze gminne bo już wiosna za pasem, a jesień wyborcza tuż tuż."

Tematy:Rogozewekdroga

Sprawdź też: Opalanie natryskowe GostyninMakijaż GostyninPrawnik Gostynin

Komentarze


  • Droga Gminna Polesie jest też w skandalicznym stanie nie można przejechać do pracy szkoły lekarza a przejechanie tą drogą wiąże się z uszkodzeniem samochodu to jest kpina co Gmina wyprawia daje 650tys na drogi powiatowe a drogi gminne są w opłakanym stanie.

  • Drogi gminne w błocie toną a klub radnych przeznaczył pieniądze na powiat żeby sobie robić drogi powiatowe. Będziemy pamiętali.

  • Nie tylko tam większość dróg gminnych takich jest

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT
Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT
Darmowa aplikacja pomoże Ci rozliczyć podatek PIT

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij