2700 odsłonInformacje3 maja 2015, 09:16,

Derby dla Mazura!

W 19 kolejce rozgrywek Płockiej Ligi Okręgowej doszło do potyczki derbowej zespołów – Błyskawicy Lucień i Mazura Gostynin. Mazur po raz drugi nie zostawił złudzeń rywalowi zza między a emocji nie brakowało, zwłaszcza w drugiej połowie. Piłkarskie święto w Lucieniu cieszyło się sporym zainteresowaniem widzów, którzy w sobotnie popołudnie postanowili wybrać się na boisko do Lucienia, gdzie obejrzeli pierwszy historyczne piłkarskie derby Gostynina na boisku w Lucieniu. Mazura wobec osiągnięcia celu – awansu do IV Ligi – interesowało wyłącznie zwycięstwo, dla Błyskawicy każdy punkt jest na wagę złota w walce o utrzymanie w Lidze Okręgowej.

Spotkanie rozpoczęło się nie od ataków faworyta meczu – Mazura, lecz gospodarzy z Lucienia. Podopieczni trenera Marka Ledziona zmotywowani do derbowego spotkania groźnie dośrodkowywali w pole karne i kilka razy wyłącznie dzięki znakomitym obronom Roberta Ratajskiego Mazur nie stracił bramki w pierwszych 30 minutach.

Jednak pierwszy gol ustawił mecz a autorem jego był w 37 minucie Bartosz Komorowski. Mazur do przerwy schodził z komfortowym wynikiem 2:0, druga bramka padła po faulu podyktowanym przez arbitra Adraiana Feltynowskiego na Komorowskim. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnym strzałem pokonał Adriana Śmiałkowskiego.

W drugiej połowie emocji było zdecydownie więcej. Cztery minuty po rozpoczęciu było 3:0 dla Mazura. Na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Damian Surmak, piłka odbiła się od słupka i nadbiegający Konrad Stańczak głową skierował piłkę do siatki. Dwanaście minut później lucienianie zdobyli kontaktową bramkę. Kilka minut wczesniej pojawił się na boisku Artur Jendrzejewski i w zamieszaniu podbramkowym pokonał Roberta Ratajskiego. Około 70 minuty ambitnie starającym się gonić wynik lucienianom zaczęły puszczać nerwy, z powodu decyzji sędziego Feltynowskiego. W 70 minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie wobec arbitra ujrzał Krzysztof Kujawowicz a dwie minuty wcześniej na trybuny odesłany został trener Błyskawicy Marek Ledzion.

Wobec osłabienia Błyskawica nie mogła zdziałać za wiele, za to Mazur urządził sobie festiwal strzelania przepięknych goli, które lądowały w bramce Śmiałkowskiego. W 74 minucie po strzale z ponad 25 metrów trafił pod poprzeczkę Hubert Jaśkieiwcz a w 88 minucie, dobijając rywali uderzeniem półwolejem Konrad Stańczak.

Mazur w dwumeczu strzelił Błyskawicy aż 12 bramek, potwierdzając różnicę, jaka jest bez wątpeinia między poziomem piłkarskim obu zespołów.

Błyskwica Lucień – Mazur Gostynin 1:5

Bramki: 61' Artur Jendrzejewski – 37' i 42' (karny) Bartosz Komorowski, 49' i 88' Konrad Stańczak, 74' Hubert Jaśkiewicz

Błyskawica: Adrian Śmiałkowski – Mariusz Janiszewski, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Kokosiński (żółta kartka), Łukasz Kokosiński, Tomasz Ryniec, Jarosław Durka, Krzysztof Kujawowicz (70' czerwona kartka – niesportowe zachowanie), Mateusz Chabasiński (57' Artur Jendrzejewski), Rafał Szydłowski (46' Konrad Kosiński), Piotr Krzysztofiak; trener: Marek Ledzion, asystent: Stefan Zbieg, prezes: Krzysztof Kokosiński

Mazur: Robert Ratajski – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak (żółta kartka), Kamil Kosiński, Piotr Wilamowski (57' Hubert Jaśkiewicz), Dominik Dutkiewicz, Arkadiusz Górecki, Konrad Stańczak, Damian Surmak (85' Mateusz Ziułkowski), Tomasz Józwiak (73' Mariusz Surmak), Bartosz Komorowski (83' Mateusz Kryska); trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski

W 68 minucie na trybuny odesłany został trener Błyskawicy Marek Ledzion

Sędziowie: Adrian Feltynowski (jako główny) oraz Piotr Chyba i Krzysztof Nejman (Płocki OZPN)

Kolejka 19 - 2-3 maja