1200 odsłonInformacje4 listopada 2019, 09:48,

Derby powiatu dla Lucienia. Błyskawica na szóstym miejscu

Zorza Szczawin musiała uznać wyższość Błyskawicy Lucień

W dniach 2-3 listopada 2019 r. zakończyła się runda jesienna piłkarskiej A-Klasy. W ostatniej kolejce, w sobotę 2 listopada doszło do derbów powiatu gostynińskiego, w którym to Zorza Szczawin grała na własnym boisku z Błyskawicą Lucień.

W tym pojedynku lepsi okazali się piłkarze z Lucienia. Szybko strzelony gol w pierwszej połowie Mateusza Jagdodzińskiego dał prowadzenie 1:0, w drugiej połowie po pięknym strzale pod poprzeczkę na 2:0 podwyższył Piotr Krysztofiak. W prestiżowej rywalizacji derbów powiatu lepsi okazali się podopieczni trenera Artura Szulwacha.

Tak samo w tabeli na koniec rundy jesiennej A-Klasy, czyli klasy niżej niż Płocka Liga Okręgowa, w której gra Mazur Gostynin.

W A-klasie po połowie rozegranych spotkań, Błyskawica Lucień zajmuje z 15 punktami 6. miejsce, Zorza Szczawin jest trzy lokaty niżej – na 9. miejscu z 11 punktami a tabelę zamyka na 12. miejscu Szopen Sanniki z 5 punktami. Liderem jest Orkan Sochaczew.

Zorza Szczawin Kościelny - Błyskawica Lucień 0:2
Bramki: Mateusz Jagodziński, Piotr Krysztofiak

Błyskawica: Rafał Tąpkowski - Sebastian Zieliński, Mariusz Janiszewski, Jacek Kokosiński Michał Jędrzejczak,  Adrian Kieplin (Kacper Zieliński), Mateusz Jagodziński, Przemysław Warsicki (Łukasz Kaczmarek), Adam Kaczmarek, Bartosz Antczak(Sebastian Surmak), Piotr Krysztofiak (Mateusz Jarzyński)

Trener: Artur Szulwach