Informacje4 dni temu, 11:47,

Długi weekend na drogach powiatu gostynińskiego - podsumowanie

Długi weekend na drogach powiatu gostynińskiego - podsumowanie

W miniony przedłużony weekend najtragiczniejsza okazał się piątek

W ciągu długiego weekendu na drogach powiatu doszło do wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Niestety dobra aura sprzyja rozproszeniu uwagi, brawurze i większym prędkościom na drodze. Apelujemy o rozwagę!Długi weekend i ładna pogoda służy wypoczywającym. Jednak nie wszyscy odpoczywali, zwiększona ilości policjantów dbała o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gostynińskiego.

W miniony przedłużony weekend najtragiczniejsza okazał się piątek, gdzie w miejscowości Rębów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego w którym zginął 30 – letni mieszkaniec Gostynina.  Z nieustalonych przyczyn kierujący pojazdem Volkswagen Passat mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomimo podjętej reanimacji kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Ponadto w dniu 02.06.2021 r policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskada” mające na celu wyeliminowanie piratów drogowych. Tego dnia gostynińscy mundurowi  z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 32 pojazdy z czego w 28 przypadkach były to kontrole związane z przekroczeniem prędkości. Negatywnym bohaterem tego dnia okazał się mieszkaniec powiatu tureckiego, który w miejscowości Sokołów rozpędził swoje BMW do prędkości 136 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50km/h w obszarze zabudowanym. Oczywiście policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące, nałożyli mandat karny, a na konto kierowcy trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodnie z przepisami. Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Narażasz się ponadto na mandat karny w kwocie od 400 do 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:Wypadek

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie