700 odsłonInformacje17 października 2020, 23:55,

Do przerwy 1:0, po przerwie 1:4 w derbach

Do przerwy 1:0, po przerwie 1:4 w derbach [VIDEO]

Spotkania derbowe pomiędzy Mazurem a Błękitnymi Gąbin zawsze wywołują sporo emocji

W 11. kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorów Mazur Gostynin przegrał w Gąbinie z Błękitnymi 1:4.

Spotkania derbowe pomiędzy Mazurem a Błękitnymi Gąbin zawsze wywoływały sporo emocji. I tak było i w sobotę, 17 października, mimo iż mecz odbywał się bez udziału publiczności w związku z decyzjami rządu w sprawie COVID-19, to samo spotkanie miało sporo emocji i zwrotów akcji.

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, boisko w Gąbinie po ostatnich opadach było bardzo grząskie i śliskie.

W pierwszych minutach Mazur powinien prowadzić już dużo wyżej niż 1:0. Sytuacje bramkowe marnował napastnik Bartosz Komorowski, jednak wreszcie w 25 minucie piłka znalazła się w siatce. Po podaniu od Eryka Przybylskiego na strzał zdecydował się Bartosz Komorowski i piłka po długim słupku bramki Piotra Idzikowskiego wpadła do siatki. Do przerwy Mazur prowadził 1:0, jednak zupełnie diametralnie inaczej wyglądało to w drugiej połowie. To gospodarze byli stroną dominującą.

Wyrównanie na 1:1 w 49 minucie po fenomenalnym strzale z około 30 metrów Dominika Dutkiewicza dało podopiecznym trenera Dawida Dubielaka motywację do gry. W 58 minucie było już niestety 2:1 dla Błękitnych, strzał z dystansu Damiana Koryto odbił Robert Ratajski, jednak dobitka Filipa Strzegowskiego była już skuteczna. Minutę później strzał po ziemi Koryto i piłka wpada do siatki pod brzuchem interweniującego Roberta Ratajskiego i Błękitni prowadzą 3:1.
Mazur atakuje do końca meczu, próbując doprowadzić choćby do remisu. Na ostatnie pięć minut gospodarze zmuszeni są zmienić bramkarza Piotra Idzikowskiego z powodu kontuzji a w bramce staje zawodnik z pola Dawid Jabłoński.

Ataki Mazura niestety są nieskuteczne natomiast w 88 minucie niefortunną interwencję we własnym polu karnym notuje Konrad Stańczak i strzela gola samobójczego.

Mazur w pojedynku derbowym mimo prowadzenia, nie zdobywa punktów. W tabeli podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego są 4 miejscu z 17 punktami.

Za tydzień w sobotę, 24 października 2020 r. o g. 13:30 Mazur zagra z przedostatnim Orkanem Sochaczew. Spotkanie, jeśli nie nastąpią zmiany na poziomie centralnym, odbędzie się bez udziału publiczności.

Błękitni Gąbin – Mazur Gostynin 4:1
Bramki: 49' Dominik Dutkiewicz, 57' Filip Strzegowski, 58' Damian Koryto, 88' Konrad Stańczak
(samobójcza) – 24' Bartosz Komorowski

Mazur: Robert Ratajski - Kamil Woźniak Piotr Dutkiewicz Kamil Augustyniak Łukasz Frątczak - Michał Jędrzejczak (74' Krystian Pawełkiewicz) Jakub Stachowski (77' Konrad Stańczak) Mateusz Dobieński Rafał Wilamowski - Eryk Przybylski Bartosz Komorowski (74' Bartłomiej Skonieczny); trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Łukasz Frątczak

Błękitni: Piotr Idzik (86' Bartłomiej Jabłoński) – Kajetan Jeznach, Filip Strzegowski, Bartosz Rosiak (67' Wojciech Ziarkowski), Damian Koryto, Dominik Dutkiewicz, Adrian Olkiewicz, Kamil Woliński, Kamil Osmański, Rafał Paczkowski, Jakub Skierski; trener: Dawid Dubielak,

żółte kartki: Olkiewicz - Woźniak

autor/źródło: Piotr Mrówka