Popularny: 1000 odsłonInformacje2 lutego, 15:56,

Dobra gra i pierwsza wygrana Mazura w grze kontrolnej

4:2 wygrał Mazur Gostynin z Włocłavią Włocławek w drugiej grze kontrolnej w sobotę, 2 lutego 2019 r. w ramach przygotowań do sezonu 2018/19 IV Ligi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 25
Świetny prognostyk przed rudną wiosenną

Podopieczni trenera Artura Kapeli zagrali we Włocławku bardzo dobre spotkanie, mimo iż początek meczu tego nie zapowiadał. Już w 6 minucie po akcji lewą stroną i rykoszecie od Michała Mateckiego piłka wpadła do bramki Mazura, strzeżonej przez Klaudiusza Kurka i gospodarze objęli prowadzenie.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, lecz w drugiej połowie w jednych z pierwszych akcji po centrostrzale w wykonaniu Michała Patory błąd popełnił bramkarz Włocłavii i po interwencji wpadł z piłką do bramki, tym samym od 48 minuty było 1:1. Był to drugi gol 18-letniego Patory w drugiej grze kontrolnej dla Mazura. Jednak chwilę później znów gospodarze prowadzili.

W 56 minucie zupełnie nie pilnowany w polu karnym Mazura był jeden z zawodników rywala, który głową pokonał broniącego w drugiej połowie w Mazurze Huberta Borowego. Ale końcówka meczu była już tylko pod dyktando Mazura Gostynin.
W 64 minucie znakomite dośrodkowanie od Bartosza Wiśniewskiego wykorzystał, wyrównując na 2:2, Bartosz Komorowski.

Bohaterem ostatnich minut był 18-letni pomocnik Mazura Mateusz Ostrowski, najpierw wykańczając indywidualną akcję Piotra Dutkiewicza a następnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Surmaka ustalił wynik meczu na 4:2.

W drużynie Mazura bardzo dobrze zagrały wszystkie formacje, umiejętnie grą dyrygował lider zespołu - środkowy pomocnik Filip Skupiński. Bardzo dobrze, zwłaszcza w drugiej połowie, zaprezentowali się wychowankowie Mazura, którzy stanowią obecnie trzon drużyny Artura Kapeli, jak również pozostali zawodnicy, którzy wzmocnili Mazur w ostatnim czasu

W pojedynku dwóch czwartoligowców – Mazura Gostynin i Włocłavii Włocławek – górą nasz zespół, który w ostatnim czasie przeszedł rewolucję kadrową, o czym więcej niebawem. Zwycięstwo podniesie morale w drużynie, gdyż ostatni raz Mazura wygrał w październiku ubiegłego roku w meczu ligowym z Kasztelanem Sierpc, w międzyczasie nasz zespół nie wygrał 6 spotkań z rzędu.

Kolejny sparing Mazura również za tydzień, we Włocławku, w sobotę 9 lutego Mazur zagra z ostatnią drużyną IV Ligi Wielkopolskiej – Olimpią Koło.

Włocłavia Włocławek – Mazur Gostynin 2:4

Bramki: 6' Mateusz Dewil, 56' Tomasz Szablewski – 48' Michał Patora, 64' Bartosz Komorowski, 81' i 86' Mateusz Ostrowski

Mazur rozpoczął w składzie: Klaudiusz Kurek – Michał Matecki, Piotr Dutkiewicz, zawodnik testowany, Michał Patora – Rafał Wilamowski, Mateusz Skupiński, Vasyl Ravlyk, Eryk Przybylski – Mateusz Ostrowski, Bartosz Komorowski; trener: Artur Kapela

zagrali także: Hubert Borowy, Bartosz Wiśniewski, Damian Surmak