Popularny: 2400 odsłonInformacje9 września 2016, 23:22,

Dobre wieści z Rio, Kamil Fabisiak wygrał pierwszy mecz

Dobre wieści z Rio, Kamil Fabisiak wygrał pierwszy mecz

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro reprezentujący Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa Płock, mieszkaniec Gostynina Kamil Fabisiak wygrał mecz 1 rundy rywalizacji w grze singlowej i gra dalej w turnieju w Brazylii.
W meczu 1 rundy (1/64 finału) Fabisiak wygrał na Korcie Centralnym kompleksu olimpijskiego z reprezentantem gospodarzy – Brazylijczykiem Mauricio Pomme 2:0, w setach 6:1 i 6:2. Mecz zakończył się po 58 minutach.

W drugiej rundzie, czyli 1/32 finału, Fabisiaka czeka rywal wyżej notowany w statystykach.

Polak zmierzy się z zawodnikiem rozstawionym w turnieju jak i w światowym rankingu tenisistów na wózkach z numerem 9 - Japończykiem Takahashi Sanada, który w 1 rundzie miał wolny los. Polak nie jest rozstawiony w turnieju, w światowym rankingu zajmuje 20 miejsce, więc jest niżej notowany, jednak w sporcie o wynikach decydują nie statystyki lecz bezpośrednia rywalizacja na arenie.

Kamil Fabisiak jeszcze nigdy z w swojej karierze nie wygrał z tenisistą z Japonii. Jak podaje serwis ITF - International Tenis Federation – obaj zawodnicy spotkali się trzykrotnie i wszystkie trzy pojedynki wygrał 31-letni Sanada.

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 11 września. Dzień wcześniej w sobotę, 10 września w pierwszej rundzie rywalizacji w grze podwójnej z deblu wraz z tenisistą z Ziębic na Dolnym Śląsku - Tadeuszem Kruszelnickim - Kamil Fabisiak zagra z australijską parą Adam Kellerman, Ben Weekes (w rankingu światowym zajmują 12. pozycję, Polacy 25). Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż przed 14:00 czasu lokalnego, czyli 19:00 w Polsce.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 4100 odsłonInformacje9 września 2016, 17:00,

Rodzina odetchnęła z ulgą, Zaginiona staruszka została odnaleziona.

Rodzina odetchnęła z ulgą, Zaginiona staruszka została odnaleziona.

KPP w Gostyninie informuje, iż, poszukiwania zaginionej 75-letniej Krystyny Kaszewskiej zostały szczęśliwie zakończone. Dzisiaj (09.09.) około godz. 15.00 została odnaleziona na terenie lasu w okolicach Legardy. Kobieta w chwili obecnej jest pod opieką rodziny i zespołu medycznego karetki pogotowia. Policja oraz rodzina dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania zaginionej.autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie