Popularny: 7200 odsłonInformacje5 września, 14:58,

Dożynki Gminy Gostynin w Sokołowie


Na zakończenie pięknego słonecznego dnia wystąpiła formacja QUEST

W sobotę, 2 września br. odbyły się Dożynki Gminne w Sokołowie. Obchody święta plonów otworzyła Uroczysta Msza Dziękczynna w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Sokołowie.Organizacja dożynek – święta plonów to podtrzymanie staropolskiej tradycji, wyrażenie podziękowań za zbiory i plony oraz docenienie trudu pracy i zaangażowania rolników za ich codzienną pracę oraz rozwój jakości życia na wsi. To także okazja do integracji lokalnych społeczności.

W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele niemieckiej gminy partnerskiej Burgkunstadt, zaproszeni goście, mieszkańcy gminy.

Bochny chleba dożynkowego przekazali na ręce gospodarza gminy - Wójta Edmunda Zielińskiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy - Renaty Kędzierskiej Starosta Paweł Rędzikowski i Starościna Anna Kujawa-Marciniak oraz ich Asystenci Marzena Rędzikowska i Damian Szymczak, po czym nastąpiło tradycyjne dzielenie chlebem wszystkich uczestników dożynek.

Piękne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gostynin już samym wyglądem przyciągały i zachęcały do skosztowania przygotowanych przez nie tradycyjnych regionalnych potraw i trunków.

Dla najmłodszych przygotowano darmową strefę zabaw. Nie brakło również stoisk lokalnych twórców z rękodziełem i obrazami oraz stoisk gastronomicznych. Można było też obejrzeć wystawę zabytkowych ciągników.

Święto było również okazją do wręczenia odznak "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Gostynin".

Nagroda za najpiękniejszy wieniec dożynkowy trafiła do KGW Sierakówek. 

Na scenie zaprezentowali się:

·         Gminna Orkiestra FOXODEON

·         Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca SOLEC

·         Szkoła Podstawowa w Sokołowie

·         Gminny Chór VOX CORDIS

·         Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia”

Na zakończenie pięknego słonecznego dnia wystąpiła formacja QUEST, która porwała do tańca licznie zgromadzonych gości, rozpoczynając zabawę taneczną.

Organizatorzy: Wójt Gminy Gostynin i Rada Gminy Gostynin serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, służbom mundurowym, medycznym, strażom OSP, sołectwom i wszystkim, którzy byli wsparciem organizacyjnym tego wydarzenia.

Szczególne podziękowania skierowane są dla starostów i asystentów dożynkowych i Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne mazowieckie potrawy i trunki dla zaproszonych gości.

Organizatorzy dziękują za udział wszystkim obecnym na tegorocznych dożynkach.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UG Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Śoltys, 6 września
Piękna Tradycja
Jjwww, 5 września
Obłuda i fałsz przydupasy kleru i aktualnej wladzy
Dodaj ogłoszenie