Popularny: 4900 odsłonInformacje9 września, 07:53,

Dożynki w parafii św. Marcina

W niedzielę (8 września br.), Kościół obchodził święto zwane Matki Bożej Siewnej. Tego dnia w parafii św. Marcina odbyły się parafialne dożynki, których gospodarzami byli mieszkańcy Legardy.


Udostępnij 59
Gospodarzami dożynek byli mieszkańcy Legardy


Do wspólnego dziękczynienia za plony dołączyli się także z własnymi wieńcami i koszami: Koło Gospodyń Wiejskich w Budach Kozickich, sołectwo Kozice-Polesie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Bielawy - Zwoleń, Rodzinne ogrody działkowe "Relax" oraz mieszkańcy Jaworka i Emilianowa.

Po wspólnej Mszy świętej, którą odprawił ks. dziekan Ryszard Kruszewski, zebrani w świątyni podzielili się chlebem wypieczonym z tegorocznych ziaren. Następnie w podziemiach kościoła można było skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem oraz ciast przygotowanych przez gospodarzy dożynek.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

U3W mieszkaniec, 9 września
Dobrze, że ks. dziekan organizuje dożynki, tym samym mobilizuje okoliczne wioski do wykonania i zaprezentowania pięknach wieńców dożynkowych, przypomina mieszkańcom miasta o istnieniu takiej tradycji. W przeciwnym razie byśmy zapomnieli o istnieniu takiego święta.
Popularny: 2000 odsłonInformacje9 września, 07:31,

Gostynińskie Mażoretki uświetniły zakończenie sezonu motocyklowego w Płocku

W sobotę (7 września br.) w Płocku odbyło się VIII zakonczenie sezonu motocyklowego. W trakcie imprezy swój występ zaprezentowały Mażoretki Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie.


Udostępnij 76
Huczne zakończenie sezonu motocyklowego

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w intencji motocyklistów odprawiona na Starym Rynku. Po nabożeństwie przy ryku silników parada przejechała ulicami miasta, by przenieść się na nadwiślańską plażę na dalszą część imprezy.

Tutaj na uczestników czekały atrakcje: koncert zespołu Mechanizm, występ taneczny gostynińskich Mażoretek, akrobacje motocyklowe, kula śmierci. Wielu chętnych sprawdzało się m.in. na symulatorze jazdy na jednym kole.

autor/źródło: ralf / foto: Jacek Zoltar Łukaszewski

Napisz komentarz

Komentarze

Dan, 12 września
Nasze dziewczyny super

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie