Informacje

Duet fortepianu z wiolonczelą [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

koncert Izabela Buchowska Krzysztof Stanienda ECA Sanniki

Całkiem przyjemna słoneczna aura towarzyszyła kolejnemu koncertowi z cyklu „W krainie Chopina”. Wiele osób skusiła perspektywa spędzenia niedzielnego popołudnia z muzyką klasyczną, w tak klimatycznym miejscu, jak pałac w Sannikach. XIV już festiwal, organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego to liczne koncerty, które odbywają się w interesujących miejscach wokół Kampinoskiego Parku Narodowego.


W Sannikach wystąpiło dwoje znakomitych solistów: wiolonczelistka Izabela Buchowska i pianista Krzysztof Stanienda.

Każde z nich może pochwalić się bogatym dorobkiem artystycznym wieloma nagrodami w muzycznych konkursach. Izabela Buchowska występuje jako solistka i kameralistka w Europie i USA. Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra oraz z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Z kolei jako kameralistka koncertuje w różnych składach, wielokrotnie nagrywała muzykę do teatru, radia i telewizji. Muzyka współczesna stanowi dużą część jej repertuaru, często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych, jest laureatem konkursów krajowych i zagranicznych.

Krzysztof Stanienda to uzdolniony pianista młodego pokolenia, absolwent PSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Marii Palmowskiej-Guz oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina i klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. W 2012 roku ukończył Podyplomowe Studium Pieśni na UMFC w Warszawie, podczas którego miał okazję pracować z wieloma światowej renomy śpiewakami i pianistami. Krzysztof Stanienda jest współtwórcą zespołu Chopin Piano Quintet, z którym nagrywał dla firmy płytowej Musica Sacra muzykę polską. W 2010 roku dla Universal Music Polska wydana została kolejna płyta artysty nagrana wspólnie z Kamą Grott i Arturem Kasperkiem. W 2014 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Stasysa Vainiunasa na Litwie.

Współorganizatorami koncertu było Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie i jego sannickie Koło oraz Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Tematy:koncertIzabela BuchowskaKrzysztof StaniendaECA Sanniki

Sprawdź też: Masażysta GostyninFizykoterapia GostyninPaznokcie hybrydowe Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Cudowny chłopak - darmowa projekcja w kinie Siemowit
Cudowny chłopak - darmowa projekcja w kinie Siemowit
Cudowny chłopak - darmowa projekcja w kinie Siemowit

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij