Popularny: 2600 odsłonInformacje22 stycznia, 10:06,

Dzień Babci i dziadka z policyjną akcją

Dzień Babci i Dziadka to czas, kiedy gostynińscy policjanci, jak co roku odwiedzają seniorów. Jest to okazja do uczestnictwa w spotkaniach organizowanych z okazji tych świąt min. w szkołach czy przedszkolach. Tym samym to wyjątkowa szansa dla funkcjonariuszy na przekazanie seniorom cennych informacji na tematy związane z ich bezpieczeństwem.


Udostępnij 6
Policjanci przekazali seniorkom kilka wskazówek odnośnie bezpieczeństwa


Wczoraj (21.01.) dzielnicowy odwiedził seniorów, którzy przybyli do Akademii Przedszkolaka, na uroczyste obchody ich święta przygotowane przez dzieci. Podczas spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka policjant oprócz złożenia seniorom życzeń rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie. Poruszana była tematyka oszustw na tzw. „wnuczka” oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania dzielnicowy wręczył upominek w postaci niebieskich serduszek – rekwizytów kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, które mają przypominać o tym, że osoby go kochające czekają na jego bezpieczny powrót do domu
Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych. Gostynińscy mundurowi regularnie biorą udział w spotkaniach z seniorami informując ich, jak mają postępować w sytuacjach, w których zagrożone jest ich mienie lub życie i zdrowie.

Pamiętajmy, że każda okazja jest dobra, aby porozmawiać o bezpieczeństwie własnym i naszych najbliższych. Uczulajmy się wzajemnie na zagrożenia, zarówno te na drodze jak i w miejscu zamieszkania. Nie ma lepszej profilaktyki, niż rozmowa z osobami najbliższymi i zainteresowanie o ich dobro.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 3100 odsłonInformacje21 stycznia, 13:26,

Babcia jest naszą królową, a Dziadek królem. Przedstawienie w Przedszkolu nr 2

21 i 22 stycznia przypadają święta ukochanych Babci i Dziadków. Z tej okazji dzieci z grupy 3-4 latków w Przedszkolu nr 2 przygotowały dla nich okolicznościowe przedstawienie.


Udostępnij 56
Maluszki wystąpiły dla swoich babć i dziadków

"Wspieracie rodziców w procesie wychowania. Życzę wszystkim Babciom i Dziadkom przede wszystkim dużo zdrowia oraz dużo radości, aby Wasze wnuczęta przez całe życie dostarczały Wam jak najwięcej miłości" - życzyła dyrektor przedszkola pani Anna Woźniak.

Dzięci do występu przygotowały panie Ewa Michalska oraz Anna Kaźmierczak. Po przedstawieniu maluszki wręczyły swoim dziadkom laurki, po czym razem z panią Dyrektor zaprosiły na drobny poczęstunek.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie