1000 odsłonInformacje17 listopada 2023, 11:34,

Dzień drzwi otwartych w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie


Wszyscy chętni mogli zwiedzić każdy zakamarek policyjnej komendy

W ramach akcji pod hasłem „Dzień drzwi otwartych -ZOSTAŃ POLICJANTEM NA MAZOWSZU” drzwi Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie były szeroko otwarte dla wszystkich. Gostynińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Płocku spotkali się z uczniami z powiatu gostynińskiego. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów oraz uzyskali informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.Wczoraj (16.11) w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie w ramach akcji pod hasłem „Dzień drzwi otwartych - ZOSTAŃ POLICJANTEM NA MAZOWSZU” drzwi Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie były szeroko otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Gostynińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Płocku. Policjanci zaprezentowali m.in. broń, urządzenia służące do pomiaru prędkości i zawartości alkoholu w organizmie oraz indywidualne wyposażenie każdego policjanta do służby.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Płocku zaprezentowali wyposażenie oraz sprzęt, jaki był wykorzystywany podczas działań mających zaprowadzić porządek na przejściu granicznym w Kużnicy oraz gdy nieśli pomoc uchodźcom wojennym na przejściu granicznym w Medyce. Ponadto uczestnicy spotkania mogli zobaczyć oraz zapoznać się z różnymi modelami broni wykorzystywanymi przez policję.

Na spotkaniu zostały omówione wymagania jakie muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach.

Na parkingu przed budynkiem komendy można było obejrzeć oraz wsiąść do radiowozu policyjnego wykorzystywanego przez funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji w Płocku.

Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa. W tej służbie zakres zadań jest bardzo szeroki, a jej różnorodność umożliwia realizację różnych pasji i ambicji. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą komendę i zapraszamy na kolejne edycje naszej akcji. Dziękujemy za współprace policjantom z Oddziałów Prewencji Policji w Płocku.

Autor: mł asp. Paweł Klimek

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie