Popularny: 1500 odsłonInformacje11 czerwca, 07:13,

Dzień Rodziny w SP5

W Punkcie Przedszkolnym SP5 w dniu 6.05.2019r odbył się Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci w którym przedszkolaki z punktu zaprezentowały wiersze i piosenki dla swoich mam i tatusiów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 11
Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci


Po występie oraz włączeniu prezentów dla rodziców przyszedł czas na zabawę. Dzieci oraz wszyscy zaproszeni goście mogli wziąć udział w przygotowanych atrakcjach m.in. malowanie twarzy, tatuaże, malowanie włosów, zabawy ruchowe, giga bańki oraz malowanie na sztalugach lub folii.

Dla wszystkich spragnionych i głodnych przygotowane zostały słodkości kiełbaski z grilla oraz pyszny zimny napój.

autor/źródło: SP5 Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 4300 odsłonInformacje11 czerwca, 07:58,

Bierzmowanie w parafii św. Marcina 2019

W poniedziałek (10 czerwca br.) w parafii św. Marcina, jak co roku, w święto Maryi, Matki Kościoła uczniom klas trzecich gimnazjum został udzielony sakrament bierzmowania.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 18
Młodzieży sakramentu udzielił ks. bp Mirosław Milewski

Jest to ostatni rocznik przyjmujący bierzmowanie w ostatniej klasie gimnazjum. Wraz ze zmianą podstawy programowej, oraz decyzją biskupa płockiego obecne klasy ósme bierzmowanie otrzymają dopiero w klasie II szkoły ponadpodstawowej.

Na dzisiejszą uroczystość przybył biskup pomocniczy diecezji, ks. bp Mirosław Milewski. W trakcie homilii zapewnił młodych ludzi, że modli się za nich, aby współpracowali z łaską, której udzieli im Duch Święty:

- "Chciałbym wam powiedzieć, patrząc na Matkę Kościoła, żebyście jak Ona współpracowali na co dzień z Duchem Świętym. Co to znaczy w waszej praktyce, codziennym życiu? Przyzywajcie Go - Ducha Świętego - w chwilach modlitwy, wtedy, gdy będziecie szukać odpowiedzi na pytanie: co wybrać, jaką decyzję podjąć. Proście Go o pomoc w takich prozaicznych, ale ważnych dla was sprawach egzaminów, klasówek, ważnych momentów. Zaproście Ducha Świętego, by On był towarzyszem również dla was w czasie wakacji".

Przywołując pamięć o płockich biskupach męczennikach, jak i gostynińskich kapłanach zamordowanych w trakcie II wojny światowej, w odniesieniu do obecnych przejawów agresji wobec Kościoła hierarcha zachęcił zebranych: "Moi drodzy, módlcie się za Kościół, módlmy się za siebie nawzajem, żeby rzeczywiście Kościół był domem, przestrzenią, wspólnotą, gdzie spotykamy właśnie Ducha Świętego i Matkę, Jego Oblubienicę".

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Julka, 12 czerwca
To ile biskup zawinal za wizytę
Dodaj ogłoszenie