Popularny: 2700 odsłonInformacje25 maja 2018, 19:13,

Eksperymenty, tańce, baloniki. Takiej imprezie nawet deszcz nie jest straszny

"Bajkowy zakątek" i "Zaczarowana kraina" w piątkowe popołudnie (25 maja br.) zaprosiły dzieci wraz z najbliższymi do Starej Betoniarni na "Dzień Rodziny".

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Aż było miło popatrzeć na roześmiane dziecięce buzie


Impreza zaplanowana była na świeżym powietrzu, jednak opady deszczu zmusiły organizatorów do przeniesienia jej do holu Miejskiego Centrum Handlowego. A ten od ludzi i przygotowanych atrakcji pękał w szwach.

Na najmłodszych czekały m.in.; pokazy kuglarstwa, szalone eksperymenty naukowe, zabawy z balonami, kącik fryzjerski. malowanie buziek.

Gdy słońce ponownie wyszło zza chmur, dziećmi zapełnił się także plac przed MCH. Tutaj ogromnym powodzeniem cieszył się dmuchana zjeżdżalnia i zamek oraz zwiedzanie wozów strażackich.


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Popularny: 3400 odsłonInformacje25 maja 2018, 14:46,

Kolejny wyciek chemikaliów przy Ziejkowej. Policja prowadzi postępowanie

Kolejny wyciek chemikaliów przy Ziejkowej. Policja prowadzi postępowanie

Czytelnicy naszego portalu poinformowali nas o kolejnym wycieku z niebezpiecznych substancji składowanych w beczkach na działce przy ulicy Ziejkowej 5 w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Bomba ekologiczna tyka...

Zanieczyszczenie we wtorek, 22 maja 2018 r. odkrył właściciel działki sąsiadującej z działką Krzysztofa P., na której składowane jest około 1300 ton nieznanych odpadów niebezpiecznych. Wiadome jest, że są to odpady o kodzie z podgrupy 08 01 – odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania oraz usuwania farb i lakierów.

22 maja br. właściciel działki sąsiadującej z posesją przy ul. Ziejkowej 5 w Gostyninie złożył zawiadomienie o zanieczyszczeniu swojej działki substancją niewiadomego pochodzenia. Wstępne czynności wykazały, że substancja ta prawdopodobnie, z uwagi na ukształtowanie terenu, może spływać z działki przy ul. Ziejkowej 5.

Zawiadamiający w trakcie przesłuchania nie wskazał, aby widział, że ktokolwiek celowo opróżnia beczki z odpadami, które znajdują się na działce przy ul. Ziejkowej. Na chwile obecną policjanci prowadzą czynności w sprawie w kierunku art. 182 kodeksu karnego – informuje nasz portal podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik KPP w Gostyninie.

W czwartek, 24 maja starosta Tomasz Matuszewski poinformował, że Starostwo Powiatowe w Gostyninie zamierza uruchomić środki własne w ramach wykonawsta zastępczego usunięcia odpadów składowanych przy ulicy Ziejkowej 5 w Gostyninie. Decyzja zapadła po poniedziałkowym posiedzeniu Powiatowego Sztabu Kryzysowego. Natomiast we wrześniu tego roku ma ruszyć proces sądowy wobec trzech mężczyzn, podejrzanych o proceder. Informowaliśmy o tym wczoraj:

Czy to przełom w sprawie eko-katastrofy przy Ziejkowej? We wrześniu ruszy proces


Napisz komentarz

Komentarze

KaJa, 29 maja 2018
Płonie składowisko na Kujawach, tylko patrzeć jak podpalą w Gostyninie.
Dodaj ogłoszenie