InformacjeGorący temat (1300 odsłon)

Elżbieta Lanc: Gostynin musi współpracować z samorządem wojewódzkim w sprawie seniorów


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Elżbieta Lanc seniorzy Roman Augustyniak Anna Roszak

W czwartek, 2 sierpnia 2018 r. w restauracji Bajka w Gostyninie seniorzy z Gostynina przybyli na spotkanie mieli okazję porozmawiać z Przedstawicielką Zarządu Województwa Mazowieckiego nadzorująca działalność Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu oraz Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Elżbietą Lanc.


Organizatorami spotkania byli Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Anna Roszak i Roman Augustyniak z Inicjatywy dla Gostynina.

Tematem spotkania były potrzeby i problemy ludzi starszych w Gostyninie w kontekście propozycji, jakie ma w tym zakresie samorząd Województwa Mazowieckiego.

- Zauważam, że jest taka potrzeba. Seniorzy – jest to grupa bardzo prężna i młoda także duchem, pełna energii i zapału do działania – powiedziała na wstępie Elżbieta Lanc, dodając:
- Mamy dla seniorów wiele propozycji jako samorząd województwa mazowieckiego. Jak choćby bon dla seniorów, jeśli jest grupa i ma pomysł, może otrzymać na jego zrealizowanie 1850 złotych. Ponadto aktywność senioralna – sport, kultura czy działalność artystyczna – tutaj także można liczyć na wsparcie i zachęcenie do aktywności tej prężnie działającej grupy, aby nie była sama w czterech ścianach.

- Miasto Gostynin i jej władze muszą współpracować z samorządem w sprawie polityki senioralnej i muszą widzieć i czuć potrzebę takiej właśnie aktywności – podsumowała Elżbieta Lanc.

- My jako Inicjatywa dla Gostynina od początku powstania stowarzyszenia staramy się wprowadzać różnego rodzaju działania na rzecz seniorów. Wprowadziliśmy Gostynińskie Dni Seniora, które chcemy kontynuować. Jest też Gostynińska Karta Seniora. Najbardziej zależy nam, to są takie plany na przyszłość, aby zorganizować w Gostyninie dom dziennego pobytu dla osób starszych - powiedziała witając seniorów Przewodnicząca Inicjatywy dla Gostynina, radna Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska

Tematy:Elżbieta LancseniorzyRoman AugustyniakAnna Roszak

Sprawdź też: Dostawcy internetu GostyninWulkanizacja GostyninFizykoterapia Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Moim zdaniem ważny jest każdy człowiek w każdym wieku. Dla dzieci place zabaw, dla seniorów klub parostatek ,dla tych w średnim wieku nic i dla młodzieży nic. Takie dzielenie społeczeństwa wcale mi się nie podoba.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Wyruszyła 37. Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA]
Wyruszyła 37. Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA]
Wyruszyła 37. Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij