Popularny: 2400 odsłonInformacje10 października,

Ewakuacja szkoły w Lucieniu

We wtorek (9 października br.) w Szkole Podstawowej w Lucieniu przeprowadzono próbną ewakuację, której celem było praktyczne zastosowanie procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Po usłyszeniu sygnału wszyscy szybko i sprawnie opuścili budynek


Zasymulowano pożar wraz z zadymieniem części obiektu, co było dodatkowym utrudnieniem podczas ewakuacji.

Po usłyszeniu sygnału alarmowego, pracownicy i nauczyciele wraz z uczniami, szybko i sprawnie opuścili budynek wyznaczonymi drogami. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły zdążyły się ewakuować na wyznaczone miejsce zbiórki.

Ćwiczenia odbyły się z udziałem Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, nad całą akcją pieczę sprawował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie mł. bryg. mgr Mariusz Ostrowski.

Po zakończonej akcji pracownicy zademonstrowali uczniom sposób użycia i działania gaśnic przeciwpożarowych oraz hydrantów. Symulację dymu oraz gaśnic do celów ćwiczeniowych przygotował Pan Adam Kaczmarek. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucieniu składa podziękowania Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie mł. bryg. mgr Mariuszowi Ostrowskiemu i Strażakom za udział w ćwiczeniach ewakuacji szkoły.


Napisz komentarz

Informacje10 października,

Do końca października dokumentacja na modernizację Stadionu MOSiR

Do końca października dokumentacja na modernizację Stadionu MOSiR

Po długim okresie wyczekiwania wreszcie Gmina Miasta Gostynina otrzyma pełną dokumentację na niezbędną modernizację stadionu i jego otoczenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nareszcie

O planach modernizacji informowaliśmy w marcu tego roku:

Jest szansa na modernizację stadionu. Wniosek o pozwolenie na budowę trafił do Starostwa

Nowo podpisana umowa z projektantem "Pracownią Projektów MODUS - Mirosław Macioszek" z siedzibą w Krakowie przewiduje kompletne opracowanie pełnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej w której skład wchodzić będzie m.in.:

- remont starej płyty trawiastej (zwiększenie wymiarów boiska do 105 x 60 m, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, budowa instalacji oświetlenia płyty boiska,

- wydłużenie bieżni wraz ze zmianą nawierzchni

- modernizację skoczni w dal

- modernizację rzutni do pchnięcia kulą

- wykonanie trybuny dla gości

- likwidację budynku kontenerowego i boisk do siatkówki i tenisa oraz wybudowanie w tym miejscu: zaplecza (2 szatnie dla drużyn) , świetlicy, stołówki,

- budowę nowego boiska treningowego z nawierzchnią o sztucznej trawie o wymiarach 60 m x 100 m - zgodnego z wymogami licencyjnymi III ligi

- budowę parkingu

- wykonanie instalacji nagłośnienia

- wykonanie instalacji monitoringu

Termin realizacji umowy 31.10.2018 r.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie