Popularny: 2700 odsłon Informacje 10 października 2018, 10:38,

Ewakuacja szkoły w Lucieniu

We wtorek (9 października br.) w Szkole Podstawowej w Lucieniu przeprowadzono próbną ewakuację, której celem było praktyczne zastosowanie procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Po usłyszeniu sygnału wszyscy szybko i sprawnie opuścili budynek


Zasymulowano pożar wraz z zadymieniem części obiektu, co było dodatkowym utrudnieniem podczas ewakuacji.

Po usłyszeniu sygnału alarmowego, pracownicy i nauczyciele wraz z uczniami, szybko i sprawnie opuścili budynek wyznaczonymi drogami. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły zdążyły się ewakuować na wyznaczone miejsce zbiórki.

Ćwiczenia odbyły się z udziałem Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, nad całą akcją pieczę sprawował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie mł. bryg. mgr Mariusz Ostrowski.

Po zakończonej akcji pracownicy zademonstrowali uczniom sposób użycia i działania gaśnic przeciwpożarowych oraz hydrantów. Symulację dymu oraz gaśnic do celów ćwiczeniowych przygotował Pan Adam Kaczmarek. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucieniu składa podziękowania Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie mł. bryg. mgr Mariuszowi Ostrowskiemu i Strażakom za udział w ćwiczeniach ewakuacji szkoły.


Napisz komentarz

Informacje 10 października 2018, 10:16,

Do końca października dokumentacja na modernizację Stadionu MOSiR

Po długim okresie wyczekiwania wreszcie Gmina Miasta Gostynina otrzyma pełną dokumentację na niezbędną modernizację stadionu i jego otoczenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nareszcie

O planach modernizacji informowaliśmy w marcu tego roku:

Jest szansa na modernizację stadionu. Wniosek o pozwolenie na budowę trafił do Starostwa

Nowo podpisana umowa z projektantem "Pracownią Projektów MODUS - Mirosław Macioszek" z siedzibą w Krakowie przewiduje kompletne opracowanie pełnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej w której skład wchodzić będzie m.in.:

- remont starej płyty trawiastej (zwiększenie wymiarów boiska do 105 x 60 m, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, budowa instalacji oświetlenia płyty boiska,

- wydłużenie bieżni wraz ze zmianą nawierzchni

- modernizację skoczni w dal

- modernizację rzutni do pchnięcia kulą

- wykonanie trybuny dla gości

- likwidację budynku kontenerowego i boisk do siatkówki i tenisa oraz wybudowanie w tym miejscu: zaplecza (2 szatnie dla drużyn) , świetlicy, stołówki,

- budowę nowego boiska treningowego z nawierzchnią o sztucznej trawie o wymiarach 60 m x 100 m - zgodnego z wymogami licencyjnymi III ligi

- budowę parkingu

- wykonanie instalacji nagłośnienia

- wykonanie instalacji monitoringu

Termin realizacji umowy 31.10.2018 r.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie