1700 odsłonInformacje6 lipca, 14:02,

Fałszywa córka i policjant wyłudzili majątek życia 76-latki

Fałszywa córka i policjant wyłudzili majątek życia 76-latki

Seniorka oszukana na 72 tysiące

W ostatnim czasie na terenie Płocka doszło do oszustwa 76-letniej kobiety, która przekazała oszustom 72 tysiące złotych myśląc, że pomaga swojej córce. Policjanci po raz kolejny ostrzegają. Sprawę o oszustwo prowadzą również policjanci z sochaczewskiej komendy. Oszustwo polegało na podszywaniu się za jego syna, któremu popsuł się telefon komórkowy. Nie daj się zmanipulować. Pomyśl, zanim przekażesz komuś swój majątek. Sprawdź czy osoba, której pomagasz faktycznie jest w potrzebie.W minioną środę (3.07) 76-letnia mieszkanka Płocka padła ofiarą oszustwa. Do seniorki zadzwoniła kobieta, która płaczącym głosem przedstawiła się jako jej córka. Rozmówczyni oznajmiła, że spowodowała wypadek, w którym zginęła kobieta w ciąży. Dodała, że na miejscu jest prokurator. W rozmowę wtrąciła się również druga kobieta, która podając się za policjantkę tłumaczyła, że córka jest roztrzęsiona i ciężko jej rozmawiać. Kobieta oznajmiła również, że aby jej córka nie została zamknięta należy zapłacić 80 tys. złotych. Seniorka poinformowała, że nie posiada pełnej kwoty. Ostatecznie przekazała około 72 tys. złotych mężczyźnie, który po zakończonej rozmowie telefonicznej, przyszedł do jej mieszkania i podał się za policjanta.

Dopiero kolejnego dnia mieszkanka płocka skontaktowała się z córką. Jak się okazało nie było żadnego wypadku a seniorka padła ofiara oszustów.

Sprawę o oszustwo prowadzą również policjanci z sochaczewskiej komendy. Oszustwo polegało na podszywaniu się za syna mężczyzny, któremu popsuł się telefon komórkowy. Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego dostał wiadomość od osoby podającej się za syna. Z krótkiej wiadomości przesłanej z obcego numeru wynikało, że telefon „syna” wpadł do sedesu. Mężczyzna nie zweryfikował tej informacji wierząc, że telefon rzeczywiście nie działa. Kilka dni później mieszkaniec powiatu sochaczewskiego otrzymał kolejną wiadomość, tym razem z prośbą o przelew kilku tysięcy złotych na zakup nowego smartfona, ponieważ „syn” miał problem z aplikacją bankową. Przelew został wykonany. Krótko po tym mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Osoba podająca się za jego syna prosiła jeszcze o dodatkowy przelew na zakup laptopa, a także wyraziła chęć zalogowania się na jego konto, ale zgłaszający nie kontynuował rozmowy.

Policjanci ostrzegają!

W celu uniknięcia przestępstwa, bardzo ważna jest postawa i czujność samego potencjalnego pokrzywdzonego. Radzimy, aby bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach, gdy ktoś, kto telefonicznie podaje się za naszego krewnego, policjanta, prokuratora, urzędnika poleca nam, byśmy w określony sposób rozporządzali naszym majątkiem. Pamiętajmy – Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:oszuści

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie