Popularny: 800 odsłonInformacje12 kwietnia, 08:59,

Frolic Duo Piano. Koncert na dwa fortepiany

Frolic Duo Piano. Koncert na dwa fortepiany

W sobotę (13 kwietnia br.) w sali kolumnowej Gostynińskiego Zamku zagra duet fortepianowy Frolic Duo Piano. Koncert będzie drugą odsłoną tegorocznej edycji "Jazz, Blues, Rock;n;Roll - Koncerty z Kulturą".

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 50
To będzie wielka muzyczna uczta dla koneserów


Frolic Duo Piano to wyjątkowy projekt, który współtworzą pianiści: Michał Chojnacki i Aleksandra Pazdyga. Początkowo był eksperymentalnym kolektywem mającym rozpowszechnić nieznane dotąd kompozycje fortepianowe inspirowane muzyką jazzową.

Z czasem przerodził się w pasję poszukiwania nie tylko kolejnych utworów, ale i nowych rozwiązań brzmieniowych, także poprzez współpracę z innymi instrumentalistami. Dzięki Kamilowi Miszewskiemu (perkusja) oraz Rafałowi Różalskiemu (kontrabas) dokonali pierwszego w Polsce prawykonania utworu Calude’a Bollinga - Sonate for Two Pianists no 1.

Założeniem artystycznym duetu jest poszukiwanie w muzyce emocji, dzięki którym można udowodnić, że powinna ona łączyć, nie dzielić - nie tylko różne gatunki muzyczne.

"Po koncercie tradycyjnie jam session . Serdecznie zapraszamy z instrumentami na wspólne muzykowanie" - zaprasza Michał Bartosiak lider projektu cyklu koncertów z kulturą.

Koncert odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 19.00 w sali kolumnowej Gostynińskie Zamku. Wstęp wolny.


Napisz komentarz

Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje3 kwietnia, 07:26,

Czytelnik: nietypowe zjawisko na polu w pobliżu Szczawina, najprawdziwsza burza piaskowa

Czytelnik naszego portalu przesłał do naszej redakcji fotografie niecodziennego – malowniczego i zarazem niebezpiecznego zjawiska, jakie zaobserwował we wtorkowe popołudnie 2 kwietnia 2019 r. koło Szczawina Kościelnego w Powiecie Gostynińskim.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 88
Zjawisko choć głównie kojarzone z pustyniami, występuje także w klimacie umiarkowanym w Polsce

- To moim zdaniem warto nagłośnić. Jechałem z pracy w kierunku Szczawina Kościelnego od Kutna i na polu, po świeżej wiosennej orce, widać było ogromną chmurę piachu, najprawdziwszą burzę piaskową. Silny wiatr wzniecił zamieć na polu i było to bardzo malownicze ale też niebezpieczne, bo piasek nawiewany był na drogę. Przesyłam zdjęcia i jednocześnie ostrzegam, żeby zachować ostrożność, jadąc samochodem przez taką zamieć, ponieważ za taką ścianą kompletnie nie widać nadjeżdżających pojazdów z przeciwnej strony – poinformował naszą redakcję Hubert.

Burze piaskowe powstają w wyniku wznoszenia się ciepłego powietrza z suchym, luźnym materiałem skalnym. Zjawisko najsilniejsze jest na ogromnych terenach pustynnych i półpustynnych, gdzie przy bezchmurnym niebie promienie słoneczne silnie ogrzewają piach, który następnie podgrzewa masy powietrza znajdującego się bezpośrednio nad nim.

Wznoszące się gorące powietrze powoduje znaczny spadek ciśnienia i powstanie silnego wiatru podnoszącego piach. Zjawisko choć głównie kojarzone z pustyniami, występuje także w klimacie umiarkowanym w Polsce, przy obecnej, słonecznej i wietrznej pogodzie, na polach uprawnych wiosną i latem.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Wojtas, 4 kwietnia
Nic specjalnego silny wiatr i piaszczysty teren ludzie z miasta się tym karana
Natka223, 4 kwietnia
U mnie bardzo często występuje to zjawisko. Nic nadzwyczajnego, spowodowane jest to suszą.
Magda, 3 kwietnia
Muszę powiedzieć że bardzo częste zjawisko..

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie