Popularny: 1700 odsłonInformacje29 lipca, 10:44,

Gm. Łąck. 15-latek wybrał się na przejażdżkę kradzionym autem. Wcześniej pił alkohol

Gm. Łąck. 15-latek wybrał się na przejażdżkę kradzionym autem. Wcześniej pił alkohol

Udostępnij 17
Nieletni wsiadł za kierownicę toyoty zaparkowanej na terenie ośrodka wypoczynkowego i wybrał się w podróż do miasta

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy szybko zakończyli przejażdżkę skradzionym autem przez 15-latka. Nieletni wsiadł za kierownicę toyoty zaparkowanej na terenie ośrodka wypoczynkowego i wybrał się w podróż do miasta. Na domiar złego badanie trzeźwości wykazało, że spożywał wcześniej alkohol. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.W sobotę po godzinie 16. oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Toyota warta blisko 85 tys. zł została skradziona z terenu ośrodka wypoczynkowego w gminie Łąck. Użytkownik pojazdu, korzystając z uroków letniego wypoczynku po kilkunastu minutach zorientował się, że jego pojazd został skradziony.

Poinformowani o kradzieży samochodu policjanci, natychmiast rozpoczęli działania aby zatrzymać sprawcę i odzyskać toyotę. Czujni policjanci z płockiej drogówki podczas patrolu terenu zauważyli na jednej z ulic miasta nadjeżdżające z przeciwnego kierunku auto tej samej marki i koloru co skradziony. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy podbiegli do pojazdu, za kierownicą siedział młody człowiek. Okazał się nim 15-letni płocczanin. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nieletniego. Alkomat pokazał blisko 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Samochód wrócił już do właściciela, a nieletni wkrótce zostanie przesłuchany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

autor/źródło: KMP Płock

Napisz komentarz

Komentarze

MSC, 5 dni temu
Nie to że bronię gówniarza, ale polskie prawo dopuszcza 0.2 promila. Zresztą, to typowe zagranie medialne w myśl zasady im gorszy news, tym lepszy news. Co do kradzieży, to wybryk był, a nie kradzież - taki samochód trzeba umieć ukraść.
Onon, 29 lipca
I co byle 15latek otworzył i odpalił sobie auto warte 85 tys czy właściciel zostawił kluczyki?
Dodaj ogłoszenie