Popularny: 3800 odsłonInformacje28 lutego, 08:08,

Gmina Gostynin wciąż szuka inwestora dla Okrąglaków. W grę wchodzi PPP lub umowa-koncesja

Gmina Gostynin wciąż szuka inwestora dla Okrąglaków. W grę wchodzi PPP lub umowa-koncesja

Kompleks „okrąglaków” w Miałkówku pod Gostyninem, który ponad dwa lata temu został przejęty przez Gminę Gostynin, nadal czeka na zainteresowanie inwestora i „drugie życie”.


Udostępnij 53
Dziś teren ośrodka wypoczynkowego to miejsce zapomniane, opuszczone, zniszczone


Dziś teren ośrodka wypoczynkowego to miejsce zapomniane, opuszczone, zniszczone, administrowane przez Urząd Gminy w Gostyninie. W Miałkówku jakby czas się zatrzymał, nikt nie mieszka na prawie 8-hektarowym terenie, na którym stoją pozostałości po trzech okrągłych budynkach mieszkalnych, pawilonie z recepcją i stołówką, kuchnią, budynkiem socjalnym z sześcioma mieszkaniami, boiskami sportowymi, letnią stajnią dla koni, kortami tenisowymi i dużym parkingiem.

Podczas obrad Rady Gminy w środę, 27 lutego 2019 r. padło pytanie o aktualną sytuację opustoszałych budynków. Pod koniec 2016 roku przejęła Gmina Gostynin a miejsce zostało zdewastowane i obecnie przebywanie tam jest niebezpieczne.

Zastępca Wójta Andrzej Szyszka powiedział, że Urząd Gminy przeprowadzi w tym roku analizę inwestorską a możliwości są dwie, czyli prowadzenie przez inwestora działalności w oparciu o ustawę o partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) lub koncesję na roboty budowlane lub usługi.

Szyszka dodał, że Gmina zabezpieczała teren przed dzikimi wizytami i dewastacją oraz współpracowała z policją przy ochronie obiektu, jednak na niewiele się to zdało.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

podgrzybek, 3 marca
'Okrąglaki' niestety zostały rozsławione w Polsce przez tak zwanych szukających wrażeń ' urban explorers '. Filmy zostały wrzucone na popularny portal ' wiadomo jaki...' i niestety zachęca to bardzo dużo osób z Polski do przyjazdu i dewastacji obiektu. Zadziwiający jest fakt, że Gmina nawet nie jest w stanie zabezpieczyć ogrodzenia ( całe dziurawe), bramy. O czymś takim jak monitoring oraz jakakolwiek ochrona itp można zapomnieć. Do okrąglaków zjeżdza się bardzo dużo młodzierzy zwłaszcza gdy mają ' wolne '. Nic te osoby nie zniechęca do wejścia na obiekt na którym prawdopodobnie odbywają się regularnie libacje oraz kto wie co jeszcze... Jak ktoś się czymś ' zarazi ' , nawdycha ' Azbestu ' lub ' nie daj Boże ' dojdzie do jakiejś tragedii to dopiero zacznie się dyskusja. Jeśli ktoś to czyta z Urzędu Gminy to niech wreszcze zacznie działać w temacie zabezpieczenia obiektu.
Monika, 2 marca
Że ,co proszę Państwa, że zabezpieczony był teren?????? Co to za kpina, nikt terenu nie zabezpieczal, ośrodek został rozgrabiony, zdewastowany i notorycznie podpalany ,od czasu kiedy znalazł się w rękach Gminy!!! Szanowny Panie Szyszka, jak zabezpieczyliscie teren? Co zrobiliście w tym kierunku?
Popularny: 1600 odsłonInformacje28 lutego, 07:57,

Polish Hip Hop Festiwal już w sierpniu. Ruszyła przedsprzedaż biletów

Polish Hip Hop Festiwal już w sierpniu. Ruszyła przedsprzedaż biletów

W dniach od 1 do 3 sierpnia 2019 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku odbędzie się VII edycja Polish Hip Hop Festiwal, największa w Polsce impreza poświęcona temu rodzajowi muzyki.


Udostępnij 18
Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy odnośnie artystów, którzy wystąpią w tym roku na festiwalu

W dniu wczorajszym ruszyła przedsprzedaż biletów. Pierwsza pula dostępna jest w cenie 120 zł. Karnety na cały festiwal (2-3 sierpnia) można nabyć pod adresem: POLISH HIP-HOP FESTIVAL PŁOCK 2019. (Wejście  na pierwszy dzień festiwalu tj. 1 sierpnia jest darmowy). Warto się pospieszyć, ponieważ pierwsza pula wejściówek będzie dostępna do 31 marca lub do wyczerpania pierwszej puli karnetów.

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy odnośnie artystów, którzy wystąpią w tym roku na festiwalu:

Przeczytaj też: Alarm bombowy w siedzibie płockiego PiS

Sokół
Aktywny na polskiej scenie od ponad dwóch dekad. Pierwsze składy współtworzył już pod koniec lat 90. – TPWC, ZIP Skład i WWO. Kilka lat temu udanie wkroczył do świata mainstreamu, m.in. dzięki albumom nagranym z Marysią Starostą.

PRO8L3M
Klasyczny i jednocześnie najbardziej oryginalny duet MC- producent na naszej scenie. Oskar i DJ Steez. Od wielu lat wymykają się jakimkolwiek schematom i tworzą rap na swój sposób. Wyjątkowy i niespotykany wcześniej, zaskakujący i niemalże z miejsca zdobywający uznanie wszystkich słuchaczy.

Nie zabraknie również gości z zagranicy...np. z Islandii. Emmsjé Gauti, jedna z największych gwiazd tamtejszej sceny. Raper nie boi się eksperymentować z R’n’B, wie jak rapować na trapowych beatach i nie są mu obce klasyczne dźwięki. Karierę rozpoczął w 2002 roku i od tamtego czasu zyskał uznanie i status legendy islandzkiej sceny.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie