600 odsłonInformacje6 lutego, 15:49,

Gorące serca Białych Morsów


Białe Morsy kwestowały dla WOŚP

Za nami 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Białe Morsy po raz kolejny włączyły się do akcji.W sobotę 27 stycznia Plaża pod Brzozami wypełniła się po raz kolejny śmiechem, radością i Wielkimi Serduchami!

Punktualnie o godzinie 12.00 Białe Morsy - Gostynin-Kutno otworzyły "wrota" plaży, witając Gości na wspólnej imprezie. Do dyspozycji wszystkich Uczestników była sauna, jacuzzi, było ognisko, bogato zastawione stoły z poczęstunkiem! Specjalne podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Gołębiewka Nowego (pierwszy raz u nas i mamy nadzieję - początek wspólnych inicjatyw. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej z Sokołowa - zawsze z nami! Towarzyszyli nam również ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka. Po uroczystym powitaniu Gości, Członków, Przyjaciół: Ice Comando, Morsy Płock i Wszystkich przybyłych odbyła się licytacja: koszulka Białych Morsów z podpisem Daniela Mikołajczyka (400 zł) oraz ręcznie zrobiona na szydełku maskotka (380 zł).Rozgrzewkę poprowadziła Agnieszka Bryl i wszyscy wspólnie weszliśmy do wody. Odwiedził nas również pies terapeutyczny i... nowość! Dzięki nagłośnieniu mogliśmy zorganizować karaoke, które bawiło nas do samego wieczora! Co to były za emocje - dzień pełen wrażeń, a przede wszystkim - cudownych i dobrych serc!

Dzień później, czyli w niedzielę 28 stycznia, razem z Kołem Gospodyń Wiejskich Gołębiewek Nowy wzięliśmy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Kutnowskim Domem Kultury, gdzie rozstawiliśmy swoje stanowisko i wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w morsowaniu i wejściu do beczki wypełnionej wodą i lodem oraz posilić się ciepłym posiłkiem lub spróbować pysznych ciast przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń. W międzyczasie pan ratownik Piotr Sosnowski czuwał nad naszym bezpieczeństwem i poszerzał naszą wiedzę z zakresu hipotermii.

Podczas Wielkiego Finału nasza Sekcja Sportowa wzięła również udział w Sztafecie Biegowej na Stadionie Miejskim w Kutnie. Warto dodać, że kilka osób z Białych Morsów są również członkami Stowarzyszenia Kutno Biega.

Podczas dwóch dni - w niedzielę jak i dzień wcześniej - w sobotę do puszki uzbieraliśmy łącznie 3118,30 zł.

 

Podziękowania dla wspierających naszą akcję:

Magazyn NewCold

Kwiaciarnia Tomczak Beata

Ratownik Medyczny Piotr Sosnowski

Kutnowski Dom Kultury

Plaża pod brzozami

KGW Gołębiewek Nowy

OSP Sokołów

WOPR Płock

Sky Med SPA Kutno

Ice Comando

Cały czas zachęcamy do aktywności jak również do dołączenia do Białych Morsów.

Zapraszamy na fanpage - Białe Morsy Gostynin-Kutno.

Morsujemy w każda niedziele o godz. 10.00 nad Jeziorem Białym – Plaża pod Brzozami.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Agnieszka Podlasin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie