Informacje11 września 2018, 15:13,

Gostmat Gostynin rywalizował w drużynowych Mistrzostwach Polski

W dniach od 31 sierpnia do 9 września 2018r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze. Zawody odbyły się na terenie województwa opolskiego w miejscowości Pokrzywna.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W zawodach uczestniczyło 10 zespołów szachowych z całego kraju


W I lidze uczestniczyło 10 zespołów szachowych z terenu całego kraju. Drużyny rywalizowały ze sobą na sześciu szachownicach. W każdej z drużyn musiała grać minimum jedna kobieta - na szachownicy nr 6, na pozostałych szachownicach (nr 1-5) mogły grać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Zawody przeprowadzono systemem kołowym, każda z drużyn rozegrała 9 pojedynków. Tempo gry było typowe dla obecnych szachów klasycznych, czyli 1,5 godziny na wykonanie 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund dodawane po wykonaniu każdego ruchu na szachownicy.

Drużyna Gostmatu Gostynin zgromadziła w I Lidze 10 pkt. i zajęła ostatecznie 6 miejsce – czym zapewniła sobie udział w tych prestiżowych rozgrywkach także w przyszłym roku. Podczas rozgrywek szachiści GOSTMAT-u Gostynin odnieśli:

- 4 zwycięstwa z drużynami: RPW Okucia Budowlane Łódź, DRAKON Lublin, LKS Chrobry Gniezno oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice,

- 2 remisy z drużynami: MKS Rybnik i z Krakowskim Klubem Szachistów,

- 3 porażki z drużynami: KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz, SSz Gminy Pawłowice i BASZTA MOS Żnin.

Tytuł Drużynowego Mistrza Polski w I Lidze zdobył zespół BASZTA MOS Żnin, który na swym koncie zgromadził 16 pkt. i zanotował 7 zwycięstw i 2 remisy. Drugie miejsce z dorobkiem 15 pkt. zajęli szachiści KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz. Trzecie miejsce z dorobkiem 14 pkt. zajęła drużyna SSz Gminy Pawłowice.

Do II Ligi spadły zespoły: DRAKON Lublin (2 pkt), KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (2 pkt.) i LKS Chrobry Gniezno (5 pkt.).

Indywidualnie z zawodników Gostmatu Gostynin najlepiej zagrali: Łukasz Licznerski (srebrny medal na szachownicy nr 3) oraz Piotr Renkowski (brązowy medal na szachownicy nr 5)

Występ szachistów Gostmatu Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze częściowo dofinansowany był ze środków Gminy Miasta Gostynina.


Napisz komentarz

Popularny: 2200 odsłonInformacje11 września 2018, 12:48,

Pijany wiózł 9-letnią córkę

Pijany wiózł 9-letnią córkę

Całkowitym brakiem odpowiedzialności wykazał się 34-letni kierowca, który Chryslerem przewoził swoją 9-letnią córkę. Został zatrzymany przez policjantów gostynińskiej drogówki w trakcie działań „Trzeźwość w przewozie osób”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności

Akcja „Trzeźwość w przewozie osób” ma na celu ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem. W tym czasie policjanci prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości głównie kierujących autobusami, busami czy taksówkami.

Jednak wczoraj (10.09.) w trakcie prowadzonych działań, uwagę policjanta zwrócił kierowca osobowego Chryslera. Mundurowy zatrzymał do rutynowej kontroli 34-letniego mieszkańca Gostynina. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Całkowicie szokujące było to, że w takim stanie przewoził swoją 9-letnią córkę. Na szczęście dziecku nic się nie stało i dziewczynka została przekazana pod opiekę swojej babci.

Teraz nieodpowiedzialny „tata” odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo o zdarzeniu poinformowany zostanie sąd rodzinny.

W trakcie wczorajszych działań „Trzeźwość w przewozie osób” policjanci skontrolowali 57 kierujących wykonujących zarobkowy przewóz osób i w na szczęście w tym zakresie nie odnotowali żadnych nieprawidłowości.

Apelujemy o zdecydowaną reakcję gdy widzisz, że za  kierownicę wsiada nietrzeźwy kierowca!!! Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!


Napisz komentarz

Komentarze

traper, 12 września 2018
Dziecko przekazano babci bo mama też pod wpływem
Dodaj ogłoszenie