Popularny: 600 odsłonInformacjePrzedwczoraj, 13:14,

Gostynińscy policjanci ostrzegają: wzrosła ilość prób oszustw "na policjanta"

Gostynińscy policjanci ostrzegają: wzrosła ilość prób oszustw "na policjanta"

Ofiarami oszustów padają najczęściej seniorzy

W ciągu kilku ostatnich tygodni do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie drastycznie wzrosła ilość zgłoszeń o próbie oszustw "na wypadek, na policjanta".Jak poinformował portal sierż. szt. Łukasz Rydzewski rzecznik prasowy gostynińskiej policji - oszuści dzwonią do seniorów podają się za funkcjonariuszy policji. W trakcie rozmowy telefonicznej informują, że osoba z rodziny spowodowała wypadek. Pod pretekstem uniknięcia konsekwencji, nakłaniają rozmówców do zapłaty pieniędzy za członka rodziny.

Jak widać pomimo wielu ostrzeżeń i nagłaśniania takich spraw w mediach, przestępcy cały czas próbują okradać osoby starsze metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, hydraulika”. Dlatego jeszcze raz apelujemy o ostrożność i nie przekazywanie pieniędzy osobom nieznajomym. Zawsze prosimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania i weryfikowania uzyskanych informacji.

Przypominamy, że Policja nigdy nie może żądać przekazania pieniędzy. Każdy przypadek próby oszustwa prosimy zgłaszać. Ponadto z uwagi na to, że osoby starsze często mają utrudniony dostęp do mediów i nie zawsze dociera do nich przekaz na temat sposobu działania oszustów prosimy, aby w rozmowach przestrzegać je o przestępcach mogących chcieć okraść ich z pieniędzy wykorzystując ich łatwowierność.

autor/źródło: ralf / KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

SLU, Przedwczoraj
Zapraszam.do siebie..fałszywego policjanta ..
Dodaj ogłoszenie