Informacje20 stycznia 2023, 07:46,

Gostynińska Policja wspólnie z WOPR-em dla bezpieczeństwa w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2023”


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zaplanowali szereg działań i spotkań mających na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku

Od wtorku (17.01) rozpoczęły się spotkania w szkołach podstawowych w Osmolinie, Lucieniu i Teodorowie w ramach kolejnej edycji akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wspólnie z ratownikami WOPR w Płocku poruszali najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem zimowego wypoczynkiem oraz zachęcali do wzięcia w udziale w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych na terenie powiatu gostynińskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zaplanowali szereg działań i spotkań mających na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami WOPR Płock mieli okazję spotkać się z uczniami z Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Filia Szkoły w Osmolinie, Szkoły Podstawowej w Lucieniu oraz Szkoły Podstawowej w Teodorowie.

Policjanci poruszali tematykę związaną z bezpiecznym korzystaniem ze stoków narciarskich oraz przypominali regulacje prawne  dotyczące tzw. „kuligów” organizowanych na drogach publicznych. Ponadto zachęcali wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod hasłem „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.

Ratownicy WOPR natomiast rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie na obszarach wodnych oraz ćwiczyli wspólnie z uczniami udzielanie pierwszej pomocy osobom, u których nastąpiło zatrzymanie oddechu i krążenia. Przestrzegali też przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przybliżyli zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na zamarzniętych akwenach wodnych.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie