Popularny: 1700 odsłonInformacje3 maja, 12:29,

Gostynińskie obchody 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dzisiaj obchodzimy 230. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na panujące obostrzenia, obchody tego wydarzenia zostały ograniczone do minimum. Wierni obchodzi dzisiaj również Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski."Można się jedynie zadziwić, do jakiego stopnia opieka Matki Bożej nad naszym Narodem, przyjmuje niezwykle konkretny wyraz. Jak nasz los, kształt historii zależy nie tyle od zabiegów wewnętrznych, czy zewnętrznych, ale bardzo konkretnie do woli Bożej, od modlitwy Maryi" - mówił podczas nabożeństwa w kościele NMP Matki Kościoła ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

Po nabożeństwie delegacje symbolicznie złożyły kwiaty i wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Martyna, 4 maja
"Jak na rocznicę uchwalenia dokumentu świeckiego, gwarantującego rozdział Państwa od kościoła i swobodę wyznania, nie jest właściwa celebracja z udziałem kleru" Nie chce mi się bronić kościoła i kleru, ale co za bzdura Pan tu pisze? Polecam lekturę Konstytucji trzeciomajowej. Pan chyba myli konstytucję z XVIII wieku z konstytucją z 1997.
Rafał, 4 maja
Jak na rocznicę uchwalenia dokumentu świeckiego, gwarantującego rozdział Państwa od kościoła i swobodę wyznania, nie jest właściwa celebracja z udziałem kleru. Ale ten zdaje się nie przejmować i znając się na wszystkich aspektach życia, od łóżkowych po duchowe, chce mieć swoją obecność wszędzie - choć "pasterzykom" do duchowości przestało już dawno być najbliżej.
Zenon, 3 maja
Trzeba się myć,a nie kadzić,kuledzy ze OSP.Ksiądz też myć częściej się powinien.Nie tylko raz w roku na św.Jana.
Dodaj ogłoszenie