Popularny: 4200 odsłonInformacje15 sierpnia 2018, 15:57,

Gostynińskie obchody 98. rocznicy „Cudu nad Wisłą“

Dzień 15 sierpnia to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej zwanej "Cudem nad Wisłą". W tym roku przypada 98. rocznica tego wydarzenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
15 sierpnia wierni obchodzą również Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny


Tradycyjnie gostynińskie obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Gostyninie.

Po eucharystii przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, poczty sztandarowe, mieszkańcy Gostynina na czele z Miejską Orkiestrą Dętą i mażoretkami przemaszerowali ulica miasta od pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II, ulicą Floriańską do tablicy upamiętniającej Polaków rozstrzelanych przez hitlerowców, do pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty i wiązanki.


Napisz komentarz

Komentarze

ewks, 17 sierpnia 2018
W tym roku nie było najmniejszego ogłoszenia z UM Gostynin o obchodach Święta 15Sierpnia. Dużo ludzi nie przyszło na obchody nie mając informacji. W Urzędzie jest chyba Wydział zajmujący się informacją dla mieszkańców.
Felek 75, 17 sierpnia 2018
Burmistrz, w najlepszej roli po mszy z kwiatami pod pomniki i inne tablice ,a Gostynin zamiera

Polecane dla Ciebie

Popularny: 4900 odsłonInformacje15 sierpnia 2018, 11:31,

Niezwykłe znalezisko w Bierzewicach

Jeden z czytelników portalu poinformował nas o ciekawym znalezisku, którego dokonał w Bierzewicach w Gminie Gostynin. Ceramiczne fragmenty garnków znaleziono pod kamieniem w lesie i stanowią ciekawe znalezisko archeologiczne.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Odkrycie zostało zgłoszone do Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków

Odnalezione zostały liczne kawałki ceramik, które zalegały po obrzeżach ogromnego kamienia i pod nim, na głębokości około 20 cm, co może wskazywać na ewentualne miejsce pochówku, w miejscu odkrycia.

- Kamień ten znajdujący się w lesie, już wcześniej widziałem ale nie wzbudził we mnie tak dużego zainteresowana. Dopiero wnuczek zainteresował się historią tego kamienia i poprosił mnie abyśmy go podkopali. Dokonując podkopu kamienia i odkładając ukopaną ziemie, zauważyliśmy w niej liczne kawałki ceramiki, które wzięliśmy i zabezpieczyliśmy – informuje naszą redakcję Pan Adam.

Odkrycia dokonano pod koniec kwietnia i zostało zgłoszone do Urzędu Gminy Gostynin, do Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków Delegatura w Płocku oraz poinformowano lokalne media.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie