Popularny: 1200 odsłonInformacje25 kwietnia 2016, 11:12,

Gostynińskie szkoły liderami motoryzacji w regionieW dniu 22 kwietnia br. na terenie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego i przy dużym zaangażowaniu Pana Dyrektora Andrzeja Redera oraz pozostałych pracowników szkoły, przeprowadzone zostały eliminacje rejonowe do XX Edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.Główny ciężar organizacyjny Turnieju wziął na siebie Powiat Gostyniński przy współpracy z WORD Włocławek oraz WORD Płock. Bardzo aktywnie w organizację Turnieju włączyli się kierownicy lokalnych OSK tj. Panowie: Krzysztof Markus, Krzysztof Klejna, Andrzej Mordzak, Roman Garstka oraz Paweł Olkiewicz, którzy w całości przygotowali i poprowadzili konkurencje praktyczne. Tradycyjnie już za konkurencje teoretyczne odpowiadał naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Pan Janusz Józwiak. Pierwsza pomoc to specjalność Akademii Inicjatyw Młodzieżowych DROSS z Gostynina, pod przewodnictwem Pana Adriana Mateckiego. W Turnieju brały udział drużyny z: Sierpca, Wyszogrodu, Płocka, Gąbina i Gostynina. Turniej miał niezwykle ciekawy przebieg, a każda kolejna konkurencja przynosiła zmianę lidera. W ostateczności pierwsza trójka Turnieju ukształtowała się w następującej kolejności:

I miejsce - Gostynińskie Centrum Edukacyjne - Technikum

II miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Gostyninie

III miejsce - Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Gostyninie.

Dwie pierwsze drużyny będą reprezentowały nasz region w dniu 2 czerwca w Finale Wojewódzkim w Warszawie, który będzie organizowany przez Automobilklub Polski w Warszawie, dlatego Dyrektor Automobilklubu Polski Pan Andrzej Palczewski był również w składzie Komitetu Organizacyjnego naszego Turnieju oraz uczestniczył w jego przebiegu. W Turnieju oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona była również klasyfikacja indywidualna, a pierwsza trójka najlepszych zawodników uplasowała się w następującej kolejności:

1. Maciej Dutkowski - GCE

2. Adam Boruszewski – GCE

3. Konrad Kowalski – LO im. T. Kościuszki

Czymś zupełnie nowym, była konkurencja skierowana do opiekunów, którzy poza regulaminem Turnieju rywalizowali ze sobą w przepychaniu autem dużej napompowanej dętki. W tej konkurencji bezkonkurencyjny okazał się opiekun drużyny z Wyszogrodu Pan Piotr Irzyk uzyskując na wyznaczonym torze najlepszy czas. Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za udział, gratulują zwycięzcom, a także składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w organizacje Turnieju.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Powiat Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie