Popularny: 1500 odsłonInformacje13 maja, 15:55,

Gra w popularnych serialach. Wystąpiła w Sannickim Pałacu

Pogoda w tym roku w maju nie zachwyca, ale niedzielny (12 maja br.) koncert chopinowski w pałacu zachwycił wszystkich. Na scenie gościliśmy Magdalenę Lamparską oraz profesora Andrzeja Tatarskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Młoda aktorka urzekła publiczność nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim talentem


Młoda aktorka urzekła publiczność nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim talentem. Magdalena Lamparska znana jest szerszej widowni z ról w serialach takich jak „Hotel 52”, „39 i pół”. Występuje również w filmach polskich oraz zagranicznych, a także w Teatrze Narodowym w Warszawie. W czasie koncertu recytowała utwory Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Leopolda Staffa, Haliny Poświatowskiej oraz Wisławy Szymborskiej.

Do fortepianu zasiadł wybitny muzyk, profesor Andrzej Tatarski. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu, gdzie aktualnie prowadzi klasę fortepianu. Koncertował w Europie, Ameryce oraz Azji. W swojej twórczości propaguje twórczość Karola Szymanowskiego. W pałacu sannickim zagrał utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Nowa wystawa czasowa, której otwarcie odbyło się po koncercie również zrobiła wrażenie na gościach. „Symfonia Mazovia” to tytuł wystawy, której autorką jest Victoria Belmondi. Obrazy ukazują piękno naszego regionu oraz cieszą oko bogatą i żywą paletą barw. Victoria Belmondi to pseudonim artystyczny Danuty Suchowery, która na co dzień pracuje jako chirurg w Klinice Chorób Wątroby i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wystawę będzie można oglądać do końca maja.

Przed pałacem można obejrzeć także nową wystawę plenerową oraz wystawę na płocie. Pierwsza została przygotowana z okazji 20 rocznicy śmierci polskiego pisarza i krytyka muzycznego Jerzego Waldorffa. To między innymi dzięki niemu powstał ośrodek chopinowski w Sannikach. Z kolei na płocie prezentowane są fotografie autorstwa Cezarego Dzięcielskiego. Ukazują one pałac oraz jego wnętrze jeszcze przed remontem.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 15 maja
Myślę że przyjeżdżają do Sannik znakomici artyści.
Popularny: 1300 odsłonInformacje13 maja, 15:02,

Bitwa Regionów Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Szczawin Kościelny

Dwa nowoutworzone Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Szczawin Kościelny tj: Koło Gospodyń Wiejskich Adamów "GAJ" oraz Koło Gospodyń Wiejskich Trębki „Miód Malina" wzięły udział w V edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów".

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Jak im poszło?

W pierwszym etapie komisja oceniła przesłane przepisy i spośród 46 zespołów wyłoniła 10 najlepszych, które zakwalifikowały się do drugiego etapu.

Do półfinału Mazowieckiej Bitwy Reginów  weszły następujące Koła Gospodyń Wiejskich z terenu woj. mazowieckiego:

Koło Gospodyń Wiejskich w Łuzkach
Koło Gospodyń Wiejskich „Korniczanki"
Koło Gospodyń Wiejskich w Słupnie „Kobiety Słupna"
Koło Gospodyń Wiejskich w Gąsewie Poduchownym
Koło Gospodyń Wiejskich w Ostromęczynie Kolonii
Koło Gospodyń Wiejskich Adamów „GAJ"
Koło Gospodyń Wiejskich Trębki „Miód Malina"
Koło Gospodyń Wiejskichw Szulborzu Wielkim
KREATYWNI Koło Gospodyń Wiejskich
Koło Gospodyń Wiejskich „Sierakowianki" z Sierakowa

W minioną sobotę 11 maja 2019 r. w Warszawie podczas pikniku „Poznaj Dobrą Żywność" Polska Smakuje na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu dwa koła z Gminy Szczawin Kościelny Koło Gospodyń Wiejskich Adamów „GAJ" i Koło Gospodyń Wiejskich Trębki „Miód Malina" rywalizowały o wejście do finału "Bitwa Regionów". KGW Adamów "GAJ" wystartowało do konkursu z przepisem na "Gołąbki z kaszą jęczmienną i mięsem mielonym w sosie z suszonych borowików". „

"Do finału "Bitwa Regionów" nie weszłyśmy, ale zdobyłyśmy cenne doświadczenia i świetnie się bawiłyśmy na imprezie będącej świętem polskiej żywności. Pośród ponad 100 wystawców prezentujących polską dobrą żywność miałyśmy okazję promować Gminę Szczawin Kościelny" - mówi Renata Gunerka prezes KGW z Adamowa.

Koło Gospodyń „Miód Malina” z Woli Trębskiej niestety również nie weszło do finału a do smakowania wystawiło ciasto „Truskawkowiec”

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę, w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

autor/źródło: UM Szczawin Kościelny

Napisz komentarz

Komentarze

Dumna z Was, 14 maja
To nie ważne jak im poszło, były tam a to najważniejsze. Powodzenia ???? i gratuluję.
Dodaj ogłoszenie