Informacje3 maja, 16:38,

Harcerskie ABC Żeglarstwa


Żeglarstwo wzmacnia pod względem fizycznym i duchowym, wpływa pozytywnie na emocje, a także uczy odpowiedzialności

Projekt realizowany przez Hufiec ZHP Gostynin wraz z Klubem Żeglarskim HALS z Gostynina w którym w miesiącach maj i czerwiec zuchy i harcerze poznają podstawową wiedzę i umiejętności żeglarskieW ciągu kilkunastu godzin zajęć adepci zapoznają się z budową i obsługą najmniejszego jachtu żaglowego klasy Optimist, dedykowanego do nauki żeglarstwa dla najmłodszych, nauczą się samodzielnego kompletowania i przygotowywania jachtu do żeglowania oraz spróbują swych sił na wodach małego gostynińskiego jeziorka Bratoszewo.

"Dla najzdolniejszych przewidujemy możliwość kontynuacji zajęć w ramach Szkółki Żeglarskiej prowadzonej przez Klub HALS" - informuje Hufiec ZHP Gostynin.

Zajęcia ukierunkowane są na poznawanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, opartych na atrakcyjności i wysokich walorach poznawczych żeglarstwa. Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby sprzętowe i osobowe Klubu oraz współfinansowane przez sponsorów i władze samorządowe.

Żeglarstwo wzmacnia pod względem fizycznym i duchowym, wpływa pozytywnie na emocje, a także uczy odpowiedzialności. Praca w grupie formalnej umacnia solidarność i kształtuje osobowość, są to ogromne korzyści wychowawcze. Klub Żeglarski HALS swoim projektem chce dać szansę obcowania z naturą oraz poznawania zasad poszanowania jej praw.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Hufiec ZHP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie