Artykuł partnerski4 dni temu, 08:40,

HR na najwyższym poziomie – jak działa agencja rekrutacyjna?

HR na najwyższym poziomie – jak działa agencja rekrutacyjna?

Rekrutacja to tylko jeden z wielu obszarów, w których specjalizują się agencje rekrutacyjne

Rynek pracy dynamicznie się zmienia. Kandydaci mają wysokie oczekiwania wobec pracodawców – dotyczy to także procesu rekrutacyjnego. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na współpracę z agencją HR, która dotrze do najlepszych ekspertów z branży i zadba o candidate experience na każdy etapie rekrutacji. Jak działa zewnętrzna firma outsourcingowa specjalizująca się w zarządzaniu zasobami ludzkimi? Sprawdź!


Agencja HR – dostawca usług czy partner w biznesie?

Jeśli chcesz osiągać ambitne cele biznesowe, szukaj firmy, która będzie nie tylko dostawcą usług rekrutacyjnych, ale takiej, która zostanie Twoim partnerem biznesowym. Czym się różni zwykła firma outsourcingowa od profesjonalnej agencji doradztwa personalnego? Pierwsza realizuje usługę bez próby głębszego zrozumienia charakteru działalności zleceniodawcy oraz analizy wyzwań stojących przed firmą i całą branżą. Druga zadba o to, aby jak najlepiej zrozumieć potrzeby klienta, biorąc pod uwagę cały kontekst biznesowy.

Jak działa profesjonalna agencja rekrutacyjna?

1.    Tworzy spersonalizowaną ofertę

Profesjonalna agencja HR szuka rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta. Koncentruje się na celach biznesowych organizacji, uwzględniając także rozwój zatrudnionych w niej pracowników. Bazuje na profesjonalnych analizach rynkowych dotyczących aktualnych oczekiwań finansowych, rozwojowych i motywacyjnych kandydatów.

2.    Dysponuje szeroką bazą kontaktów zawodowych

Rekruterzy związani z agencją HR posiadają wiele kontaktów biznesowych. Dzięki temu są w stanie szybciej zidentyfikować najlepszych kandydatów, którzy spełniają określone wymagania stanowiskowe. To szczególnie istotne w przypadku pozyskiwania pracowników wyższego szczebla w najbardziej konkurencyjnych branżach.

3.    Pracuje w oparciu o wyspecjalizowane zespoły obsługujące poszczególne sektory rynku pracy

Nowoczesne agencje rekrutacyjne dysponują zespołami rekrutacyjnymi, które doskonale znają potrzeby klientów działających w wielu branżach, m.in. Financial Markets, Consumer Goods, IT, SSC/BPO, Pharma, Energy czy Life Science. Dzięki temu są w stanie zidentyfikować najlepszych kandydatów i zweryfikować ich kompetencje – zarówno twarde, jak i miękkie.

4.    Korzysta z nowoczesnych technologii w obszarze rekrutacji i zarządzania

Digitalizacja procesów HR to przyszłość zarządzania zasobami ludzkimi. Doskonale wiedzą o tym nowoczesne agencje rekrutacyjne, inwestując w rozwiązania ułatwiające zarządzanie procesami HR z dowolnego miejsca na świecie.

5.    Oferuje szeroką ofertę usług wspierających

Rekrutacja to tylko jeden z wielu obszarów, w których specjalizują się agencje rekrutacyjne. Pozyskanie pracownika nie musi oznaczać zakończenia współpracy. Warto wiedzieć, że firmy outsourcingowe oferują wiele usług wspierających, m.in. Employer Branding, szkolenia i business coaching, outplacement, czyli wsparcie zmiany zawodowej, a także Payroll Consulting, czyli administrację wynagrodzeniami i zarządzanie dokumentacją personalną.

Więcej informacji znajdziesz na: https://hrk.pl/.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie