1900 odsłonInformacje18 maja 2023, 19:00,

I Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami


Wszyscy uczestnicy, niezależnie od osiągniętych wyników, otrzymali pamiątkowy medal

W czwartek, 18 maja br, na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się I Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta w Gostyninie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gostyninie, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyninie oraz Starostwo Powiatowe w Gostyninie.Do zawodów przystąpili podopieczni z następujących placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gostyninie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Gostynina, Środowiskowy Dom Samopomocy z Wyszogrodu, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Gostynina oraz Dom Pomocy Społecznej z Gostynina.

Drużyny rywalizowały w różnych konkurencjach zręcznościowo-sprawnościowych, takich jak tor przeszkód, rzut piłką lekarską i przeciąganie liny.

Wszyscy uczestnicy, niezależnie od osiągniętych wyników, otrzymali pamiątkowy medal, a każda drużyna dostała drzewko wiśniowe.

Na zakończenie spartakiady organizatorzy przygotowali wspólny ciepły posiłek, słodkości oraz ciepłe i zimne napoje. Uczestnicy mieli także okazję skorzystać z kilku niespodzianek, takich jak gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyninie i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie. 

Dodatkowo, uczestnicy spartakiady mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z zakresu papieroplastyki, krawiectwa i zdobnictwa. Mogli również podziwiać prace rzeźbiarskie Pana Stanisława Augustyniaka, odwiedzić stoiska wystawiennicze uczestników terapii zajęciowej oraz zapoznać się z bliskiej odległości z prezentowanym sprzętem ratowniczo-gaśniczym przez Jednostkę OSP Białotarsk.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie