Popularny: 1600 odsłonInformacje7 października, 19:13,

Idźmy na wybory! Ogólnopolska konwencja Koalicji Obywatelskiej

Tydzień przed wyborami do Sejmu i Senatu, w niedzielę (6 października br.) Koalicja Obywatelska zorganizowała w Warszawie konwencję wyborczą podczas której wystąpili m.in.: kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska, szef Platformy Obywatelsiej Grzegorz Schetyna oraz Barbara Nowacka. W konwencji wzięła również gostynińska kandydatka na posła z naszego okręgu Agnieszka Korajczyk-Szyperska.


Udostępnij 38
W konwencji wzięła również gostynińska kandydatka na posła z naszego okręgu Agnieszka Korajczyk-Szyperska


Małgorzata Kidawa-Błońska w swojej wypowiedzi nawiązała do afery szefa Najwyższej Izby Krajowej Mariana Banasia nagłośnionej przez dziennikarzy programu "Superwizjer". "Jeśli ktoś urządza dom schadzek, okłamuje urząd podatkowy i zadaje się z gangsterami, to w tych mętnych tłumaczeniach niech nie odwołuje się do Armii Krajowej, bo to niegodne, obrzydliwe i ludziom pęka serce" - podkreślała kandydatka KO na premiera. 

Grzegorz Schetyna z kolei ostrzegał przed możliwym wprowadzeniem władzy absolutnej w przypadku wygranej ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem prezes Prawa i Sprawiedliwości dąży do przejęcie całkowitej kontroli w państwie, od samorządów aż do sądownictwo.

Przeczytaj też: Mazowsze i Wolna Niepodległa w sercach mieszkańców Gostynina [ZDJĘCIA]

Głos zabrała również Barbara Nowacka, która apelowałą do wszystkich kobiet o udział w nadchodzących wyborach.

 

 

Barbara Nowacka - Inicjatywa Polska „Hej Gostynin i Płock głosujcie na kobiety” #szyperskadosejmu

Opublikowany przez Agnieszka Korajczyk-Szyperska Poniedziałek, 7 października 2019

 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Informacje8 października, 07:44,

W objęciach Lehara, Offenbacha i …

Pierwszy październikowy koncert w sannickim pałacu dedykowany był seniorom. Mamy ich na co dzień obok siebie – w rodzinie, po sąsiedzku, spotkanych na ulicy. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ustanowiony został decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w roku 1990.


Udostępnij 5
Pierwszy październikowy koncert w sannickim pałacu dedykowany był seniorom

Nie chodzi tu jednak tylko o ten jeden dzień w roku. Kiedyś, obecni seniorzy troszczyli się o swoje dzieci i wnuki. Teraz pamiętajmy o nich nie od święta, ale w codziennym życiu.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach przygotowało „Popołudnie z operetką” w wykonaniu sopranistki Aleksandry Drzewickiej i akompaniującego artystce pianisty Mariusza Drzewickiego. Świetne wykonanie znanych partii operetkowych i musicalowych przypadło do gustu koncertowym gościom i to niezależnie od ich stopnia dorosłości.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie