Informacje23 kwietnia, 09:35,

Ile kalorii jest w gnocchi? My już wiemy

Ile kalorii jest w gnocchi? My już wiemy

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność gnocchi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w gnocchi pochodzą w 7% z białka, 51% z węglowodanów i 42% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Gnocchi)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają gnocchi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w gnocchi, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Gnocchi - kalorie i wartości odżywcze

Gnocchi zawierają 133 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości gnocchi (150 g) to około 200 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości gnocchi (150 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 10.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 29 minut, pływać przez 24 minuty lub biegać przez 20 minut.

Czy gnocchi tuczą i czy można je jeść na diecie?

Bardzo niska ilość kalorii w gnocchi stawia ten produkt w czołówce najmniej kalorycznych w kategorii produktów zbożowych. Spożywanie gnocchi wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w gnocchi?

Gnocchi zawierają 2.36 g białka na 100g.
Średniej wielkości gnocchi (150 g) zawiera ok. 3.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w gnocchi?

Gnocchi zawierają 17.06 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości gnocchi (150 g) zawiera ok. 25.6 g węglowodanów.

Ile ważą gnocchi?

Średniej wielkości gnocchi (część jadalna po obraniu) waży ok. 150g.

Ile błonnika jest w gnocchi?

Gnocchi zawierają w sobie 1 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości gnocchi (150 g) zawiera ok. 1.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie