Informacje19 grudnia 2019, 12:33,

Ile kalorii ma mięso kurczaka? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma mięso kurczaka? Nie uwierzysz

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność mięsa z kurczaka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mięsie z kurczaka pochodzą w 86% z białka, 0% z węglowodanów i 14% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mięso kurczaka, ile waży mięso kurczaka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mięsie z kurczaka, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Chicken - calories, nutrition and weight)

Mięso kurczaka - kalorie i wartości odżywcze

Mięso kurczaka zawiera 114 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g mięsa z kurczaka można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 6 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 16 minut, pływać przez 13 minut lub biegać przez 11 minut.

Czy mięso kurczaka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mięso kurczaka to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs). Spożywanie mięsa z kurczaka wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mięsie z kurczaka?

Mięso kurczaka zawiera 23.2 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w mięsie z kurczaka?

0 g węglowodanów - mięso kurczaka nie zawiera węglowodanów.

Ile waży mięso kurczaka?

Jesteśmy w trakcie ważenia mięsa z kurczaka. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g mięsa z kurczaka.

Ile błonnika jest w mięsie z kurczaka?

0 g błonnika - mięso kurczaka nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie