Artykuł partnerski24 maja 2023, 12:16,

Impregnaty do butów – skuteczna ochrona obuwia

Impregnaty do butów – skuteczna ochrona obuwia

Odpowiednia pielęgnacja obuwia to podstawa

Nie wystarczy kupić butów, aby służyły przez kilka sezonów. Trzeba też zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Pomocne w niej będą odpowiednie akcesoria do butów, które będą cechowały się wysoką jakością.


Jednym z takich produktów są impregnaty do butów, które mają chronić obuwie przed szkodliwym działaniem takich czynników, jak: woda, błoto lub kurz. Na rynku jest dostępnych kilka wersji, w zależności od materiału, w którego wykonane są buty: z ekoskóry, z zamszu, tekstyliów, weluru, ze skóry naturalnej…

Czym są impregnaty do butów?

Impregnaty do butów to środki mające chronić powierzchnię butów przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Trzeba jednak taki produkt odpowiednio zastosować. W pierwszej kolejności należy oczyścić buty, a następnie - zaaplikować impregnat. W przypadku produktów w sprayu wystarczy popsikać obuwie i zaczekać, aż wyschnie. Szczególnie szwy, klejenia i język butów wymagają spryskania impregnatem. Ważne jest, żeby produkt był dobrany do materiału, z którego wykonane są buty. Dodatkowo, aby obuwie było nieustannie chronione, zabieg impregnacji należy stale powtarzać. Częstotliwość impregnowania dostosowuje się do tego, jak często używamy z danej pary butów. Obuwie noszone codziennie powinno być impregnowane raz w tygodniu. Zimą i jesienią powinno się impregnować buty częściej ze względu na śnieg, sól na chodnikach, błoto i inne destrukcyjne dla obuwia czynniki - w razie konieczności nawet codziennie. To, czy obuwie potrzebuje impregnacji łatwo zweryfikować na podstawie tego, czy wsiąka w nie woda. Kiedy impregnat do butów działa, wsiąkanie wody nie powinno mieć miejsca. Jeśli jednak potrzebna jest reaplikacja impregnatu, woda bez problemu wsiąknie w buty. 

Impregnaty do butów mają za zadanie chronić obuwie przed negatywnym działaniem wody, przemakaniem i przedwczesnym zniszczeniem, a także błotem, kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo, zimą buty są chronione przed śniegiem i solą z chodników. Takie działanie wpływa korzystnie na trwałość i piękny wygląd naszych butów. Proces impregnacji nie wymaga dużo czasu i wysiłku, a same impregnaty do butów są bardzo proste w użyciu. 

Pielęgnacja butów

Odpowiednia pielęgnacja obuwia to podstawa. Potrzebne są do tego właściwie dobrane akcesoria do butów wysokiej jakości. Takimi produktami są m.in.: szampony do butów, pasty, tłuszcze, wybielacze oraz impregnaty do butów. Buty, które są wyczyszczone z brudu i kurzu oraz dokładnie zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zachowają piękny wygląd, trwałość oraz komfort noszenia przez długi czas!

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie