Popularny: 4500 odsłonInformacje6 lipca, 07:14,

Inauguracja kina plenerowego

Film biograficzny o legendarnym zespole rockowym Queen i jego charyzmatycznym wokaliście Freddie Mercurym rozpoczął sezon letniego kina plenerowego w Gostyninie.


Udostępnij 42
Przed seansem na widzów czekała słona przekąska


W piątek (5 lipca br.) na Rynku w Gostyninie odbył się bezpłatny seans zeszłorocznego megahitu kinowego "Bohemian rhapsody". Przed seansem na widzów czekała słona przekąska.

W tym sezonie zaplanowane są łącznie 4 seanse, 12 lipca wyświetlony zostanie film „Witaj w klubie” (2013), 2 sierpnia „Green Book” (2018) oraz na zakończenie 9 sierpnia „Dalida. Skazana na miłość” (2016).

Piątkowe kino plenerowe rozpoczęło tegoroczny V Jarmark św. Jakuba. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Kayah, która wystąpi w sobotę (6 lipca br.) o godzinie 21.00 na placu przy Zamku Gostynińskim.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 2200 odsłon5 lipca, 15:20,

Czego powinny się wystrzegać osoby zaczynające przygodę z programowaniem?

Czego powinny się wystrzegać osoby zaczynające przygodę z programowaniem?

Poziom złożoności procesu programistycznego naturalnie generuje wiele potencjalnych przeszkód, które w konsekwencji doprowadzają do występowania uchybień. Z tego względu ludzie związani z branżą komputerową powinny mieć na uwadze, że sytuacje tego typu będą stale się powtarzały, do czego należy się przyzwyczaić i wyciągać z nich lekcje, nie zaś nad nimi ubolewać.


Udostępnij
Każda linijka kodu, która wychodzi spod palców programisty, jest jednocześnie jego wizytówką

W tym kontekście znamienny zdaje się fragment artykułu biorącego na temat rady przeznaczone dla początkujących adeptów programowania od Software Development Academy, polskiej szkoły specjalizującej się w naukach programistycznych: „Każda linijka kodu, która wychodzi spod palców programisty, jest jednocześnie jego wizytówką. Nie zrozumcie nas źle – błędy są nieuniknione, a ich popełnianie i późniejsze poprawianie to doskonały sposób na naukę oraz czynienie programistycznych postępów” (źródło: https://brief.pl/zadbaj-o-swoja-opinie-w-branzy-it-rady-od-software-development-academy/).

Zbyt długi okres wdrożenia do faktycznej pracy

Zazwyczaj, jeśli zainteresowani daną profesją nie uzyskamy konkretnych informacji, jak się w nią wdrożyć, tracimy rezon i porzucamy temat. Nie inaczej jest w przypadku osób przymierzających się do nauki programowania, a ściślej — poszukujących opinii na temat wyboru najlepszego języka programowania dla początkujących. Zamiast marnować cenny czas na analizowanie tego zagadnienia, zdecydowanie lepiej będzie wybrać jakikolwiek. Przecież w momencie, gdy nie spełni on naszych oczekiwań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować innych. Przy tak rozbudowanej bazie dostępnych narzędzi, znalezienie tego optymalnego, szczególnie  przy etapie wdrożeniowym będzie męczące, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Dlatego jak najszybciej należy uzmysłowić sobie, że praktyka zaprowadzi nas na właściwe tory.

Nieznajomość języka angielskiego szkodzi

Branża IT działa w sposób globalny, nie ograniczając się do jednego państwa, a to za sprawą powszechnego w dzisiejszych czasach Internetu. Co więcej, informacje związane zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio z programowaniem są tak naprawdę tłumaczeniami danych napisanych w języku angielskim. Bagatelizowanie zagranicznych źródeł nie tylko samoistnie zamknie nam dostęp do jakościowych, nieustannie aktualizowanych treści, ale i zupełnie uniemożliwi pracę. Zdecydowana większość klientów przedsiębiorstw komputerowych pochodzi z zagranicy, przez co niekoniecznie muszą płynnie posługiwać się polskim.

autor/źródło: brief.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie